5 דרכים לשדרוג הפנים שלך

הפנים שלנו הן האיבר שמושך כמעט תמיד את מרבית תשומת הלב, ובהתאם מדובר במרכיב מרכזי בחזות החיצונית שלנו ובמידה בלתי מבוטלת גם בדימוי העצמי. לפניכם 5 דרכים לשדרג את המראה של הפנים, להפוך אותם לקורנים יותר ובדרך זו להעצים גם את הביטחון העצמי.

  1. מזותרפיה

מזותרפיה היא טיפול לא פולשני המבוסס על הזרקת חומרים מזינים לפנים. החומרים המוזרקים כוללים ויטמינים ומינרלים חיוניים, אנזימים שונים, חומצות אמינו וכן מרכיבים בעלי אפקט אנטי אייג'ינג, שבאופן טבעי משפיעים לטובה על עור הפנים.

השיפור כולל טשטוש קמטים וצלקות, מיצוק עור הפנים הוא עוד תוצאה אפשרית ובסך הכל זוכה עור הפנים לזריקת מרץ שמאפשרת לו להתחדש, כשבנוסף להשפעות הישירות של הוויטמינים, המינרלים, חומצות האמינו ושאר החומרים שבזריקה, הטיפול גם מגביר את קצב הייצור של הקולגן והאלסטין בשכבת הדרמיס, שני חלבונים שתורמים ליצירת רקמות חדשות ובריאות.

  1. פילינג נגד פיגמנטציה

עם הגיל נוצרים במקרים רבים כתמים שונים על הפנים שלנו. כדי להחזיר להם את המרקם החלק והאחיד אפשר לעבור פילינג – טיפול אשר מבוסס על חומצת פירות ומרכיבים נוספים, שפשוט מקלף (בעדינות, כמובן) את שכבת העור העליונה ומאפשר לרקמות חדשות, באופן טבעי נטולות כתמים, לצמוח במקומה.

  1. ניתוח אף

אף שנתפש ע"י בעליו כגדול מדי/ זוויתי מדי/ מעוקל מדי ובאופן כללי כלא אסתטי מספיק ניתן ל"שיפוץ" – ויחסית בקלות. ביצוע ניתוח אף ע"י כירורג פלסטי מנוסה משפר לא רק את המראה של האף אלא לרוב משפר גם את תפקוד מערכת הנשימה, כך שהרווח כפול ומכופל.

  1. טיפול בקרן אור נגד אקנה

אקנה – או בשם המוכר יותר של הבעיה, פצעי בגרות – היא תופעה נפוצה מאוד שפוגמת במידה ניכרת במראה הפנים. טיפול בטכנולוגיה שנקראת IPL משגר אל שכבת העור הפנימית בפנים, הדרמיס, קרני אור שמחסלות את החיידקים שגורמים לחצ'קונים ומסייעות לשקם את הרקמות הפגועות בדרך למראה חלק ונטול פצעונים.

  1. להקפיד על תזונה נכונה

כדי לשמר את הישגי הטיפולים השונים בפנים ולשמור על עור הפנים בריא וחיוני, חשוב מאוד להקפיד על תזונה נכונה. שתיית מים בכמות מספקת (לפחות 10 כוסות ביום) מקנה לתאים בעור הפנים את הלחות הנחוצה להם כדי לשמור על גמישות, צמצום כמויות המזון המעובד תפחית את כמות הרדיקלים החופשיים שמזיקים לעור הפנים (ולא רק לו), פירות וירקות כתומים מכילים נוגדי חמצון ששומרים על העור וגם פירות יער, גרעיני דלעת, שיבולת שועל וברוקולי תורמים לשיפור מראה הפנים.