שאיבת שומן מהבטן

אחד הניתוחים הפופולריים ביותר בשנים האחרונות הוא ניתוח של שאיבת שומן מהבטן. הניתוח הזה צבר ביקורות טובות וביקורות פחות טובות בקרב מומחים רבים לפלסטיקה ורפואה אסתטית וההתלבטות של המנותחים המיועדים – האם לבחור בתהליך זה או לוותר עליו – הופכת לקשה יותר בעקבות המסרים הסותרים. הנה כמה פרטים חשובים למי שמעוניין לבצע תהליך של שאיבת שומן ומוצא את עצמו מבולבל מכמויות המידע שמתגלגלות בשוק זה.

מהו בעצם ניתוח שאיבת שומן מהבטן?

ניתוח שאיבת שומן הוא ניתוח שנועד כדי להעלים את רפידות השומן משטחים מסוימים בגוף – בדרך כלל מאיזור הבטן, המותניים ולעיתים גם מאיזור הירכיים. שאיבת השומן כיום מתבצעת בצורה פשוטה למדי – הרופא מבצע חתכים קטנים באיזורים מסוימים בבטן, מנפח את האיזור על ידי שימוש בנוזל רפואי ומבצע שאיבות קצרות וקטנות בצורה הדרגתית, עד לסילוק כמות השומן הרצויה. בדרך כלל ניתוח זה מתבצע בהרדמה מקומית אך ניתן לבצעו גם בהרדמה מלאה – בעיקר במקרים של שאיבת שומן בכמות גדולה. הנפח המקסימלי של שאיבה הוא עד 5 ליטרים של שומן. לאחר סיום השאיבה, לפי החלטת המנתח, נסגר החתך והניתוח מסתיים.

למי מתאים ניתוח שאיבת שומן?

בניגוד לדעה הרווחת, ניתוח שאיבת שומן מהבטן אינו מתאים לאנשים בעלי עודף משקל שרוצים פתרון מהיר להרזייה, או לאנשים עם עודפי שומן בבטן לאחר ירידה במשקל או לידות רבות, אלא דווקא לאנשים בעל בטן מתוחה ועור מתוח שיש להם מאגרי שומן באיזור הבטן שאינם באים בקנה אחד עם המצב הבריאותי שלהם. אם זאת, חשוב לציין שהיום ניתן לבצע ניתוח שאיבת שומן בשילוב עם מתיחת בטן – במסגרת זו המנתח לא רק שואב שומן מתוך הבטן, אלא מעצב אותה מחדש באמצעות הסרת רקמות שומן, עור רופף ומתיחה מחודשת של האיזור. ההחלטה האם ניתוח זה מתאים או לא, צריכה להתבצע על ידי רופא מוסמך המתמחה בתחום ניתוחי שאיבת שומן.

למה צריך לצפות לאחר הניתוח?

כמו בכל ניתוח, גם ניתוח שאיבת שומן מחייב תקופת התאוששות. לאחר הניתוח יסבול המנותח מכאבים ושטפי דם וכן משינוי התחושה באיזור. בנוסף, לעיתים קרובות יתגלו שטפי דם או הפרשות מאיזור הניתוח. תופעה זו בדרך כלל מסתיימת לאחר מספר ימים. ההחלמה מחייבת חוסר פעילות גופנית ומאמץ במשך מספר שבועות. אם זאת – אסור לשכב במשך שעות ארוכות בחוסר תזוזה כדי לא ליצור קרישי דם באיזור הניתוח. בנוסף, חשוב לדעת שהתוצאה הסופית של ניתוח זה יכולה להופיע רק אחרי מספר חודשים בגלל תהליך הריפוי הארוך של האיזור ולכן דרושה סבלנות רבה.

מבחינת תופעות לוואי וסיבוכים – ניתוח זה יכול כאמור לגרום לדימומים, אך גם לזיהומים, לתסחיפי שומן ולחולשות שונות – כל התופעות האלו מחייבות ייעוץ רפואי דחוף ולרוב נגרמות רק בגלל כשל רפואי. זו הסיבה שיש לבחור מנתח מוסמך ובעל ניסיון.

Leave a reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *