סובלים מאקנה? כדאי שתקראו את הכתבה הזאת

אקנה הוא השם המקובל שבו מכנים את אותם הפצעים שמופיעים באזור הפנים ולעיתים גם באזורים אחרים בגוף, למשל באזור החזה או בגב. חלק מפצעוני האקנה יופיעו בצורה קלה, ללא גירוד נלווה או זיהום ומוגלה, אך במקרים רבים אחרים, יופיעו פצעים חמורים יותר כמו ציסטות עמוקות ויהיה צורך לקבל טיפול על מנת למנוע זיהום וצלקות. האקנה עשוי להביא איתו פגיעה בביטחון העצמי ובהערכה העצמית, שכן עיקר הסובלים מהתופעה הינם צעירים ובני נוער.

אצל מי מטפלים

בהקשר של טיפול באקנה, חשוב מאוד לדעת במי להיעזר ולמי ניגשים כדי לקבל טיפול. מכיוון שאקנה יכולה להופיע בדרגות שונות של חומרה, הטיפול יכול להתבצע:

  • בבית – כאשר המצב קל יחסית, ניתן לנסות לטפל באמצעים ביתיים, בתכשירים מתאימים. מובן שכאשר טיפול בבית לא מוכיח את עצמו או כאשר חלה החמרה, יש לפנות לגורם מקצועי.
  • אצל קוסמטיקאיות – יש לא מעט קוסמטיקאיות שמציעות לצד טיפולי פנים ויופי גם מענה לבעיית האקנה. ראיתם פרסום למתן טיפולי פנים בצפון? בהחלט ייתכן שבאותה הכתובת ניתן גם לקבל טיפול קוסמטי לתופעת האקנה. יש לציין שטיפולים מיוחדים אלה יכולים לסייע לסובלים מצלקות כתוצאה מאקנה.
  • אצל רופא עור – במקרים הקשים ביותר, כאשר נתקלים בזיהומים רציניים או כאשר הפצעים מרובים באופן חריג, בהחלט ניתן להתייעץ עם רופא העור. ניתן לגשת לרופא העור בקופת החולים או לפנות לרופא עור באופן פרטי.

האם כולם סובלים מאקנה

החשיבה ש"כולם סובלים מאקנה" איננה נכונה או לכל הפחות – איננה מדויקת. כ-80 אחוזיםמהאנשים סובלים מאקנה (שיכולים להיות שחורים או לבנים ולעיתים גם מלווים באדמומיות רבה) בשלב כזה או אחר במהלך החיים. אחרים, עשויים לגלות חסינות או לסבול מהבעיה באופן קל וכמעט לא מורגש. לרוב, ניתן לראות את התופעה בקרב בני הנעורים אך יש כאלה שסובלים מהתפרצויות חוזרות גם בשלבים מאוחרים יותר של החיים. באמצעות טיפול מתאים, ניתן בהחלט להקל, לסייע ולשפר את מצבם של אלה שמתמודדים עם אקנה ממש בימים אלה.

איך ניתן לטפל

ישנן דרכים רבות שבאמצעותן ניתן לטפל באקנה. בין היתר:

  • באמצעות משחות או תכשירים למריחה וכן קרמים שונים ללא חומרים אנטיביוטיים.
  • באמצעות תכשירים אנטיביוטיים הניתנים למריחה או תרופות הניתנות לבליעה.
  • טיפול באור – שיטה זו מכונה פוטותרפיה ויש לצורך כך מכשירים מיוחדים ונורות ייעודיות.
  • סבונים רפואיים – חשובים לניקוי העור ופעילות היפואלרגנית.
  • במקרים מסוימים ניתן לקבל טיפול בתרופות על בסיס הורמונים, בעיקר לנשים.

Leave a reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *