סגולותיו של העיסוי התאילנדי בטיפול בגוף

העיסוי התאילנדי, בדומה לסוגים נוספים של מסאג'ים, הינו דרך מצוינת לשחרור נפשי וגופני. עם זאת, לעומת חלק מסוגי הטיפולים האחרים במגע, לסוג זה של טיפול ישנם סגולות שחורגות הרבה מעבר לתחושה טובה ומפנקת וזאת בשל מאפייניו הייחודיים ובשל המקורות מהם הוא צמח.

כוחה של מסורת

העיסוי התאילנדי נחשב לדרך טיפול מסורתית בתאילנד. מקובל ללמוד את הטכניקה המיוחדת בבתי ספר נחשבים והמטפלים השונים, הן גברים והן נשים, נחשבים לבעלי יוקרה רבה. כוחו של העיסוי טמון בהתפתחות ארוכת שנים שבמהלכה מוזגו לתוכו טכניקות שונות מהמזרח – חלקן מתחום היוגה וחלקן מתחום הטיפולים הרפואיים שמקורם בסין ובתאוריית האיזון האנרגטי. אמנם, גם בישראל ניתן ליהנות מסוג זה של טיפול גוף, אולם בעיני רבים אין תחליף לדבר האמיתי. מטפלים מקומיים, בין אם מושבם באיי פוקט ובין אם מקום מושבם בחלק אחר של הארץ יוצאת הדופן ומסבירת הפנים, הם בעלי יכולת שאין שנייה לה. לא מעט תיירים עולים עלטיסות לתאילנדכאשר מטרתם העיקרית היא ליהנות מהטיפולים המקומיים כמענה לבעיה רפואית, כחלק מתהליך החלמה מפגיעות שונות ולפעמים – פשוט כדי ליהנות.

כוחו של טיפול

העיסוי התאילנדי במיטבו נעשה על גבי מחלצת או על גבי מזרן ייחודי, נוח וקשיח למדי. מדובר על טיפול שמפעיל לחץ ממוקד, בעוצמה רבה יותר ביחס לעיסויים מערביים מקובלים כגון עיסוי קלאסי בשמנים או עיסוי שוודי. באמצעות הפעלת לחץ בנקודות לחץ מדויקות ניתן לשחרר את המטופל מכאבים שונים, משרירים תפוסים, מבעיות בגידים ובסחוסים, ממצבים של סטרס ומתח נפשי ועוד. בנוסף לנקודות הלחץ, רבים מהמעסים עושים שימוש במתיחות שונות, תוך שימוש בידיהם, בכפות רגליהם ובזרועותיהם. לא נדיר לראות מעסים שעומדים בכל כובד משקלם על גופו של המטופל בלי שזה חש באי נוחות כלשהי. שימוש זה במשקל הגוף מאפשר לקיים טיפול אינטנסיבי שהשפעותיו ארוכות טווח ויעילות. יש לציין שחלק מהטיפולים יכולים להיעשות בצורה נכונה רק על ידי מטפלים בעלי ניסיון רב וכאלה שלמדו את השיטה ממומחים בעלי שם. לכן, את יתרונות המלאים של הטיפול ניתן להפיק רק כאשר המעסה מתמחה בסוג זה של טיפול ולא כאשר מדובר במטפל שעוסק בכל סוגי הטיפולים אך מכיר את כולם באופן שטחי למדי. זו הסיבה לכך שלא בכל מקום ניתן ליהנות מהטיפולים הטובים ביותר. גם מי שהתנסה בשיטה בארץ ימצא שהחוויה התאילנדית מרגישה אחרת לגמרי, גם באינטנסיביות, גם בעוצמה, גם בהרגשה.

בזכות המתיחות

למרות שהמונח עיסוי עשוי לרמז על לחיצות עדינות, עיסוי תאילנדי כולל הרבה מאוד מתיחות – של הגוף, של הרגליים, של הזרועות ועוד. המתיחות הללו משפרות מאוד את מחזור הדם משחררות את המפרקים, ומגמישות את הגוף כולו. מעסים מקצועיים מסוגלים בתוך פרק זמן קצר להביא למהפך של ממש, להפחית כאבים, לשפר את מחזור הדם ולשפר את הבריאות הכללית.

One Response

Leave a reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *