ממה נובעים קמטים וכיצד נפטרים מהם?

קמטים בפנים נובעים מחולשה של העור וכחלק טבעי ובלתי נפרד מתהליך ההזדקנות. בנוסף, יש סיכוי גבוה יותר להופעת קמטי הבעה בקרב אנשים עם מבנה מסוים של הפנים. רוב הקמטים מופיעים בזווית הפה, בין הפה והפה ומעל השפתיים ויש גברים ונשים שסובלים מהם בגיל צעיר יחסית מתחת ובצדי העיניים, במצח ובלחיים.

מבחינה ביולוגית, העור מאבד אלמנטים חיוניים במרוצת השנים ובגלל נזקי שמש וסביבה. נזקים אלו גורמים לאובדן הגמישות הטבעית של העור ולהופעה של קמטוטים. כמו כן, יש לקחת בחשבון את ההשפעה השלילית של זיהום סביבתי ושל עישון על הופעת קמטים מעל השפה העליונה.

כל מה שצריך לדעת בשביל להעלים קמטים

בעבר נהוג היה לבסס את הטיפולים להעלמת קמטים על קילוף שכבות העור בעזרת פילינג או על ניתוח קוסמטי. בכל מקרה, אפשר להתעודד מהעובדה שיש כיום דרכים אפקטיביות נוספות להתמודד עם קמטים ולהעלים אותם. אחת מהן נקראת מילוי קמטים ואלו המאפיינים שלה:

א. משך הטיפול – טיפול סטנדרטי של מילוי קמטים נמשך עד חצי שעה ובהתאם לעומק ופיזור הקמטים בפנים. ככל שהקמטים עמוקים יותר או מפוזרים באזורים שונים, כך סביר להניח שיהיה צורך בהשקעה של זמן רב יותר.

ב. אופן הטיפול – בשלב הראשון מאלחש הרופא את האזור שבו עומד להתבצע הטיפול על ידי מריחת משחה או הזרקת חומר הרדמה דרך הפה. חלק מהחומרים למילוי מכילים בעצמם חומרי אלחוש, לכן אפשר להתייעץ עם הרופא לפני תחילת הטיפול בשביל לדעת בדיוק במה מדובר.

ג. עלויות – גם את עלות הטיפול קובעים לפי סוג החומר שבו משתמשים. אפשר להשתמש בחומרי מילוי קבועים ולאחר מכן לחזור על התהליך מספר פעמים עד 6 מפגשים סך הכל, או חומרים שדורשים ביקורת בתדירות גבוהה יותר. כמו כן, המחיר נקבע לפי מספר שנות הניסיון של הרופא המטפל והמוניטין שלו.

לסיכום, קמטים בפנים הם תופעה נפוצה אך כיום ניתן להעלים אותם בעזרת מילוי. את טכניקת המילוי מיישמים לאחר מריחת חומרי אלחוש, התהליך פשוט והעלויות גמישות ואינן גבוהות.

Leave a reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *