מוצרי קוסמטיקה

מוצרי קוסמטיקה

בשנים האחרונות אנו יותר ויותר שומעים על מוצרי קוסמטיקה. צמד מילים זה הפך למאוד נפוץ כמו בקרב נשים, כך גם אצל גברים. מוצרי קוסמטיקה הם תכשירים כימיים וביולוגיים שנוצרו במיוחד לניקוי העור, הגנה עליו מפני השפעות שליליות של גורמים סביבתיים ולשמירה על מצבו. מאחר ולאורך השנים תעשיית מוצרי הקוסמטיקה צמחה והתרחבה, איך נדע בהתאם לאילו מאפיינים כדי לנו לבחור מוצרי קוסמטיקה?  

מוצרי קוסמטיקה מתחלקים למוצרי טיפוח ולמוצרי איפור. מוצרי קוסמטיקה לטיפוח כפי שניתן לנחש, הם לטיפול וטיפוח היגיינה אישית. הם מכילים חומרים כמו וויטמינים, שמנים ומינרלים, שנועדו להאריך את צעירותו של העור, לשמור על הגוון שלו, לנרמל את מאזן הלחות והשומן. מוצרי קוסמטיקה כאלה מחולקים לפי אזור השימוש כמו שיער, ציפורניים, עור הפנים, רגליים, ידיים וכו'. לעומת זאת, מוצרי קוסמטיקה לאיפור נועדו לשפר את המראה. הם מחפים על פגמים ומאפשרים לנו להדגיש חלקים אטרקטיביים במיוחד בגוף. 

שימוש במוצרי קוסמטיקה לטיפוח העור 

מוצרי טיפוח להיגיינה אישית הנפוצים ביותר כיום הם סבון, שמפו, מסכות לשיער, קרמי גוף, תחליפי רחצה ועוד מגוון מוצרי טואלטיקה שאנחנו משתמשים בהם בזמן טקס המקלחת היומי שלנו. את החומרים הללו ניתן לחלק לפי מטרת שימוש. מוצרים המנקים את העור מזיהומים וגירויים חיצוניים הכוללים בתוכם סבון, תחליב רחצה, שמפו וג'ל רחצה. אלא חומרים שאנחנו משתמשים בהם באופן יום-יומי. סוג המוצר הקוסמטי תלוי בסוג העור: כשהעור יבש עדיף להשתמש במוצרים המזינים בלחות, עור רגיל ושמנוני מאפשרים להשתמש בקצף או ג'ל רחצה שנוטים קצת לייבש. בנוסף לזה, ישנם מוצרי קוסמטיקה המנקים את העור מזיהומים עמוקים יותר, אלה הם כל סוגי הפילינג והסקראב. גם שימוש במוצרים אלא תלוי בסוג העור. אם העור יבש ורגיש, יש צורך להשתמש סקראב מאחר והמקרם הקרמי שלו יפחית את הסבירות לנזק. העיקרון המנחה בחירת מוצרי הקוסמטיקה המיועדים לטיפול בעור הוא התמקדות בסוג העור שלך. מוצרי קוסמטיקה לסוגים "יבשים" ו"שמנוניים" הם בעלי בסיס שונה: מרקם קל לעור הנוטה להפרשת שומן גבוהה, וחומרים פעילים יותר עם כמות מוגברת של שמנים לסוג עור הזקוק להזנה אינטנסיבית ולחות.

שימוש במוצרי איפור

מוצרי איפור הפופולריים ביותר כיום הם קונסילר, מייקאפ, סומק, אייליינר, צלליות, פודרה ומסקרה. כל מוצרי הקוסמטיקה לאיפור נועדו להסוות פגמים בעור ולהתמקד ביתרונות. מוצרי קוסמטיקה להסוואת פגמים כוללים בתוכם קונסילרים אשר מסתירים דלקות, פריחות וכלי דם, כמו כן כלולים בקטגוריה זו מייקאפ ופודרה המשפרים את צבע העור ומעניקים לו מרקם קטיפתי. מנגד נמצאים מוצרי קוסמטיקה להדגשה שעוזרים לשפר את המראה החיצוני והדגיש את היתרונות שלנו. פה  נשתמש במסקרה, אייליינר וצללית. מסקרה יכולה להוסיף נפח, סלסול או אורך לריסים; היא יכולה להיות גם היפואלרגנית ועמידה במים. צלליות – מוצקות, אבקתיות או קרמיות; לעתים קרובות הן כוללות גם נוצצים. באיפור שפתיים חשוב לקחת לתשומת לב את הבגד אותו נלבש מאחר והשפתיים מודגשות יותר מאשר העיניים. השימוש בגלוס רגוע מתאים באיפור יומיומי; עיפרון שפתיים ושפתון בגוונים רגועים – לפגישה עסקית; גוונים בהירים או לא סטנדרטיים – לאירועי בידור שונים. בבחירת מוצרי איפור, בנוסף לסוג העור, יש לקחת בחשבון את סוג המראה ואת עונת השנה. בחורף, עם אוויר יבש מוגבר וטמפרטורות נמוכות, הפנים זקוקות להגנה נוספת, ולכן עדיף לבחור במוצרים במרקם קרמי. בקיץ, במיוחד במזג אוויר חם, כדאי לבחור בקוסמטיקה אבקתית יבשה שיכולה לספוג ולשמור על לחות העור.

אז כדי להיראות מרהיב ללא קשר לזמן, צריך לדעת לבחור שילוב בסיסי של מוצרי קוסמטיקה משני הסוגים, שיעזור לנו לשמור על הקיים בצורה האופטימאלית ביותר ומנגד להדגיש את האזורים היפים שלנו. כיום, מוצרי קוסמטיקה משמשים את רוב הקוסמטיקאיות ומכוני היופי. הודות למוצרי הקוסמטיקה, ניתן להשיג את האפקט הרצוי ללא טיפולים פולשניים והזרקות, ובעזרת טיפול בתכשירים קוסמטיים בבית אפשר לשמור על תוצאות רצויות לאורך תקופה ארוכה.