מה זה קוסמטיקאית?

קוסמטיקה היא שם כולל למגוון טיפולים ושיטות לטיפוח הגוף. שיטות אלה ניתנות ליישום עצמאי של האישה או הגבר, וכן ליישום על ידי מי שזהו מקצועה – והיא הקוסמטיקאית. קוסמטיקאיות כיום מציעות מגוון רחב של טיפולים לטיפוח הגוף, ובמיוחד טיפוח העור, הציפורניים והסרת שיער.

טיפולים לטיפוח העור

טיפולים לטיפוח העור אצל קוסמטיקאית כוללים ייעוץ לשגרת טיפוח קבועה וכן יישומן בפועל של שיטות טיפוח שונות. קוסמטיקאיות מציעות כיום טיפולי פנים מגוונים, אשר כוללים לרוב רקיחת תכשירים או שימוש בקרמים ייחודיים המותאמים לעור המטופלים. קוסמטיקאיות מבצעות גם טיפולי פילינג להענקת מראה חלק וגמיש לעור הפנים. אחד הטיפולים הפופולריים ביותר אצל קוסמטיקאיות הוא טיפול אנטי אייג'ינג, שמטרתו היא יצירת מראה בריא ורענן יותר לעור הפנים. טיפול מבוקש נוסף הוא טיפול באקנה ובצלקות אקנה, הן אצל מבוגרים והן אצל צעירים. קוסמטיקאית טובה מעניקה מעבר לטיפולים עצמם גם טיפים והכוונה לשמירה על העור וטיפוחו, וחלקן אף מציעות למכירה תכשירים ייחודיים שונים.

טיפוח הציפורניים

אין ספק שקוסמטיקאיות מהוות את חוד החנית בכל הנוגע לטיפול וטיפוח הציפורניים. מעבר לפעולות הגזירה ושיוף הציפורניים המתבקשות, קוסמטיקאיות מתמחות במריחת לק בצורה מקצועית ובייעוץ על צבעים מתאימים בהתאם לטרנדים אופנתיים (כגון מעבר לשימוש בלק ג'ל) או בהתאמת צבעים וקישוטים לאירועים שונים. תחום פופולרי נוסף הוא בניית ציפורניים. בנייה זו מאפשרת גם לנשים בעלות ציפורניים פגומות, שבירות, חלשות או קצרות מידיי ליהנות מציפורניים מלאכותיות וארוכות. תחום זה כולל גם שילוב קישוטים שונים על גבי הציפורניים, כגון הדבקת נצנצים, ביצוע בפועל של ציורים עדינים, הוספת שרשראות קטנות ושיבוץ אבני סברובסקי צבעוניות.

הסרת שיער

הסרת שיער נחשבת לאחד מהתחומים הפופולריים והמבוקשים ביותר במסגרת הביקור אצל קוסמטיקאית. הסרת שיער ניתנת לביצוע כיום בדרך המסורתית של חוט או שעווה קרה או חמה, וקוסמטיקאיות יודעות להתאים את השיטה בהתאם לדרישת המטופלת (או המטופל) וכן בהתאם לרמת הסבילות שלה לכאב. לאחרונה החלו קוסמטיקאיות להציע בנוסף לטיפולים המסורתיים גם טיפולים מקצועיים בקרן אור. השימוש במכונת קרן אור מאפשר הסרת שיער נקודתית ודילול צמיחתו המחודשת.

עיצוב גבות גם הוא תחום מפותח המשתנה בהתאם לטרנדים חולפים ובהתאם לדרישות הלקוחות. תחום זה הפך להיות מאוד מבוקש גם בקרב גברים המבקשים כיום להוריד או לדלל שיער מהחזה, מהגב, מהכתפיים ומזרועות הידיים.

חשיבותה של קוסמטיקאית מקצועית

קוסמטיקאיות רבות עוברות באופן סדיר השתלמויות, הדרכות וקורסים על מנת להתאים עצמן לקצב המשתנה של עולם הקוסמטיקה העולמי. קוסמטיקאית טובה ויעילה אינה יכולה להרשות לעצמה להישאר מאחור ועליה להיות מעודכנת באופן יום-יומי בהתפתחויות בשירותים אותם היא מספקת וכן להקנות לעצמה כלים להעניק את השירותים המקצועיים והטובים ביותר ללקוחותיה. חשוב לבדוק את ההתמחויות השונות של הקוסמטיקאית טרם תחילת הטיפול אצלה על מנת למנוע טיפול לא מקצועי ולא יעיל או אפשרות של גרימת נזק וכאבים מיותרים.

Leave a reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *