יש לך עור של תינוק ואז…

סיפור ההזדקנות של עורנו

לאחרונה, הגיע לידי ספר של הדרמטולוג, ד"ר מיורד, וברצוני לשתף אתכם/ן באחד מתיאוריו הציוריים להמחשת תהליך הזדקנות העור:

"תפוח צעיר צבעו ירוק מבריק, הוא ללא פגמים, רענן ומוצק. אך כאשר שכבתו החיצונית של התפוח נפרצת, תוך התפוח העסיסי נפגע וכל התפוח מתחיל להתייבש ולהצטמק. כל אלו נגרמים לו עקב איבוד הנוזלים. כאשר התפוח היה ללא רבב, לא יכלו לחדור לתוכו מזיקים חיצוניים והשכבה החיצונית הגנה על תוכו, אך מהרגע שהתאפשר לגורמים מזיקים להיכנס לתוכו, הוא החלק להתייבש במהירות ולבסוף לאבד מחיותו ולהתכווץ"

אותו תהליך בדיוק עובר על העור שלנו.

לא על הגנטיקה לבדה

רבות מכן בוודאי תולות את מראה עורן בגנטיקה, אך גבירותיי, לא על הגנטיקה לבדה…

יש גורמים נוספים להזדקנות מואצת של העור שעליהם,יש לנו שליטה!הדבר דומה לאדם שבמשפחתו היסטוריה של מחלת לב אך למרות התורשה, אם אותו אדם יקפיד על אורח חיים בריא, יעסוק בפעילות גופנית, יאכל מבוקר וכיוצ"ב, יש לו סיכוי טוב מאוד שלא לחלות במחלת הלב התורשתית. כך גם בנוגע להזדקנות העור, אם לאדם יש נטייה משפחתית להזדקנות עור מואצת, על ידי כך שיסגל לעצמו אורח חיים בריא יוכל לשמור על העור טוב יותר ולהגיע לגיל מבוגר עם עור בעל מרקם בריא.

ועכשיו כמה טיפים

בודאי שמעתן לא פעם את המשפט "גוף ונפש אחד הם" – אין זו קלישאה!!!הפיתרון לעור פנים בריא הנו טוטאלי, כלומר, אם תעבדו על העור רק מבחוץ לא תקבלו את התוצאות המרביות.

ולכן, קוראים יקרים, הבאתי לכם כמה טיפים יסודיים לטיפול יסודי העור הפנים:

  1. הקשיב/י לגופך!אם כואב לך הגב למשל, אל תחסוך/י מעצמך עיסוי טוב או טיפול אלטרנטיבי (דיקור, פרחי באך, רפלקסולוגיה וכו') שכן להרגשה נינוחה של הגוף השפעה ישירה על מראה עורך.
  2. משקל עודףמעבר להיותו לא אסתטי ולא בריא, אנשים שהעלו במשקלם/ן נוטים/ות יותר למרירות, ולכך יש השפעה ישירה על מראה העור שכןלחץ ודכדוך = הזדקנות עור מואצת.
  3. טפח/י את הנפש– פרגנ/י לעצמך מידי פעם עם חופשה מהנה או יום חופש שכן חשוב מאוד לטפח את הנפש כי נפש בריאה בגוף בריא וגוף בריא בנפש בריאה – עור פנים בריא.

שלך,

אילנית כהן

Leave a reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *