טיפים שימושיים לטיפוח עור הפנים

רוב הנשים יודעות כי עור הפנים שלהן הוא בעצם כרטיס הביקור שלהן. לא כדאי לסמוך על גנטיקה טובה, אלא לטפח את עור הפנים בצורה נכונה. חשוב לנקות היטב את עור הפנים, לפחות פעמיים ביום, ואסור לישון עם איפור או להשאיר שאריות של איפור בזמן הניקוי. עור הפנים עשוי להיהרס מהר בגלל הזנחה כתוצאה מאיפור שלא הוסר כראוי. את עור הפנים יש לטפח כבר מגיל 25.

איפור נראה הרבה יותר טוב על עור פנים מטופח, מבריק ומלא חיוניות. עור הפנים שלנו מתחיל להתבגר כבר בשנות העשרים שלנו. אפילו שזה לא ניכר לעין, התאים בעורנו כבר עובדים וההשפעה של הזדקנות העור כבר מתבצעת מאחורי הקלעים. נשים רבות הולכות ללמוד טיפול ואף קורס איפור באקדמיות הגדולות בארץ, בכדי ללמוד כיצד להיראות טוב יותר ולטפח נכון את עור הפנים.

חשיפה מוגזמת לשמש פוגמת לנו בעור הפנים

אחד הגורמים במרכזיים להזדקנות העור הוא חשיפה לשמש. השמש שלנו בארץ היא יוקדת. יש להימנע מחשיפה מיותרת ואם אתם חייבים להיות בחוץ בשעות בהן השמש יוקדת, יש לחבוש כובע רחב שוליים ולהשתמש בקרם פנים בעל הגנה מפני קרני השמש. גם אם עדיין לא טיפחתם את עור הפנים כראוי תוכלו להתחיל לטפח אותו וזה עדיין לא מאוחר. על מנת לטפח נכון את עורכן השתמשו בהוראות הבאות:

  • יש לבחור מנקה עור שיהיה עשוי מקרם. יש להקפיד על שימוש במוצרי ניקוי לעור המיועדים לעור שמן, יבש או רגיש.
  • יש לשטוף במים פושרים או קרים את עור הפנים, השתדלו לא להשתמש במים חמים מדי שיסירו את הלחות הטבעית בעורכן. לאחר שטיפת עור הפנים במגבת רכה עד לייבוש העור.
  • השתמשו בקרם שיש בו מקדם הגנה מפני השמש. חשוב, כי אם אתן נמצאות הרבה בשמש, לחזור על מריחת קרם הפנים המכיל מקדם הגנה בכל שעה.

איפור מושלם על עור פנים מטופח

ישנו פתגם עתיק: "היופי שלנו מתחיל עם מים וסבון.." זה הדבר הראשון שילמדו אתכן כאשר תלמדו קורס איפור. ניקיונו וטיפוחו של עור הפנים הוא גורם חשוב לאיפור מושלם. עור שהוא אינו מטופח, שום איפור לא ייראה עליו מושלם. המדריכים שידריכו אתכן בבתי הספר בהם מלמדים קורס איפור, יראו וינחו אתכן כיצד לטפח את עורכן על פי סוגו.

יש לבצע פעמיים בשבוע פילינג, אשר יסיר את השכבה המתה של העור, כלומר, את התאים המתים, על מנת שעור הפנים שלנו ייראה חיוני ומבריק. ישנם כאמור מוצרי טיפוח שונים לעור המתאימים לכל סוגי העור ולכן, חשוב לאפיין את סוג העור כבר בשיעור הראשון שלכם במסגרת קורס האיפור.

חשוב להשתמש במוצרי טיפוח המתאימים לעורכן אך לבחור בחברות ידועות שאינן מכילות מוצרי טיפוח שיש בהם מרכיבים כימיים למיניהם. ישנם מוצרי איפור כמו מייק אפ, המכילים רכיבים בריאותיים לעור הפנים שכוללים גם מקדמי הגנה מפני השמש. אז יש לדעת כי מוצרי איפור אינם אמצעי הסתרה אלא אמצעי יופי שמתחיל מטיפוח עור הפנים.