טיפים לטיפוח הגוף והפנים

מי שמשקיע בטיפוח הגוף, העור והפנים, לא רק נראה טוב יותר ואסתטי יותר, אלא גם מרגיש הרבה יותר טוב. אך האם חייבים להוציא הון רב כדי ליהנות מטיפוח מושלם? לא בהכרח. לא רק התכשירים היקרים ביותר עושים עבודה טובה וחלק מהמותגים הפחות יקרים דווקא מאוד יעילים. מלבד הטיפ החשוב הזה, יש לנו עוד כמה וכמה טיפים בענייני טיפוח שכדאי להכיר.

לא כדאי לחפוף יום יום

אין ספק שטקס המקלחת או הרחצה היומית מהנה מאוד, במיוחד בארץ חמה כשלנו. יש שאוהבים מאוד לטבול באמבטיית קצף מפנקת ואילו אחרים מסתפקים במקלחת זריזה, פשוט כדי להרגיש יותר רעננים ונקיים. טיפ חשוב הוא לוותר על חפיפה יום יומית. גם שמפו שמבטיח לחזק את השיער ולהוסיף לו הרבה ברק דווקא יזיק לשיער בשימוש יום יומי. את השיער תוכלו לשטוף יום יום, אך שימוש בשמפו עדיף רק פעמיים עד ארבע פעמים בשבוע ולא יותר.

הברשה לשיער בריא

קנו מברשת שיער באיכות טובה. עדיף להשקיע בכך, שכן זו הוצאה חד פעמית והיא פשוט מחוללת נסים. הברשה של השיער לעיתים קרובות משחררת קשרים ומסייעת להשיג נפח ויופי. את ההברשה מומלץ לבצע במתינות וכדאי לא להבריש את השיער כשהוא רטוב, אלא רק כשהוא לח או אפילו יבש.

קרמים – בהתאם לעור הפנים

אל תבחרו קרמים לפנים על פי המחיר שלהם. את הקרמים יש לבחור אך ורק בהתאם לעור הפנים. יש אנשים בעלי עור פנים יבש, ואילו אחרים בעלי עור פנים שמנוני. יש כאלה שעורם בעל נטייה לפצעונים ויש בעלי עור פנים רגיל – לא שמן מדי ולא יבש מדי. קרם או מסכת פנים בוחרים לפי העור – יבש, פגום, שמוני, עדין וכן הלאה.

דאודורנט ללא אלכוהול

דאודורנט שמכיל אלכוהול אולי לא יגרום לאף אחד להשתכר, אבל הוא בהחלט יכול לייבש את העור ולגרום לגירוי ולאי נעימות. אם אתם מרגישים אי נעימות וצורך בדאודורנט חדש, אל תחליפו רק את המותג. פשוט ודאו שהמוצר החדש שתרכשו אינו מכיל אלכוהול.

ג'ל לטיפוח הגבות

ישנם גברים רבים בעלי גבות עבותות. לעיתים נלווית לכך רעמת שיער מרשימה, ולעיתים לא. על מנת להשיג מראה של גבות מטופחות לגברים (וגם לחלק מהנשים), אפשר פשוט להשתמש בג'ל. אמנם לא תצטרכו מברשת שיער מיוחדת לגבות (יש גם מברשת גבות, אבל היא מזכירה יותר מברשת שיניים), אבל ג'ל רגיל לשיער יעניק לכם גבות מטופחות ומסודרות.

עיסוי פנים להרגשה נפלאה

הקדישו מפעם לפעם זמן כדי לעסות את אזור הפנים. לחיצות קלות ותנועות סיבוביות מסייעות להרגיע שרירים תפוסים, ויש שאומרים שגם מאטות את תהליך ההזדקנות. זה אולי לא יחליף טיפול פילינג מפעם לפעם, אבל ההרגשה נהדרת.

את האיפור מסירים בכל ערב

פנים מאופרות זה יפה, אבל לשכוח להסיר את האיפור לפני השינה – הרבה פחות. וזה לא רק עניין של יופי בלבד. רק הסרה של האיפור מאפשרת לעור הפנים לחדש את עצמו ולהתאוורר. כדי שהפנים ירגישו טוב בבוקר, כדי שהעור יהיה רענן – חשוב להסיר את האיפור בכל ערב וערב. הסרת איפור יכולה להתבצע באמצעות סבון עדין לפנים או מסיר איפור, וכדאי להשלים את הפעולה בעזרת תחליב טיפוח מפנק.