טיפול בצלקות

בין אם הן כתוצאה מפצעי בגרות, אקנה או כל סיבה אחרת שהיא, צלקות על הפנים יכולות לגרום לתחושת חוסר נוחות רבה, ובמיוחד אם הן בולטות לעין. לשמחתנו, ישנם היום לא מעט טיפולים, המתמקדים בבעיה זו ומציעים מענה ישיר ונקודתי שיכול לעזור להתמודד עם התופעה. אלה יכולים להיות טיפולים ממושכים או טיפול חד פעמי. אלה יכולים להיות טיפולים הכוללים, במסגרתם, הליך כירורגי או טיפולים אצל קוסמטיקאיות, המתמחות בתחום.

הסיבות לצלקות

הצלקות נחשבות לבעיה אסתטית נפוצה מאד, העשויה לנבוע מסיבות שונות. לעיתים הן מופיעות לאחר ניתוח, לעיתים בשל פגיעה כלשהי, לעיתים כתוצאה מכוויה או מפציעה ובמקרים רבים בעקבות בעיות עור קשות, כמו אקנה, למשל. גודל הצלקת והמראה הכללי שלה באים לידי ביטוי באופן שונה, הנובע מגורמים תורשתיים וגם מנטייה מולדת. גם טיפול לא נכון בצלקת עשוי לגרום לנזקים חמורים ואף להפוך אותה לבולטת הרבה יותר. הצלקות מופיעות כביטוי לטראומה שעבר הגוף ובמקרים רבים הן אינן נעלמות. הן באות לידי ביטוי כאשר נפגעת שכבתו העמוקה של העור, הדרמיס, ובעקבות חוסר הצלחתו של הגוף לשחזר את אותה רקמה פגועה.

ישנם סוגים שונים של צלקות: ישנן צלקות המופיעות לאחר כחודש מרגע הפציעה וגדלות במשך תקופה של שנה. צלקות אלו נמצאות בדרך כלל מעל פני העור וכדי לשפר את המראה שלהן, אפשר לבחור בהליך כירורגי או בעיסוי מקומי. סוג אחר של צלקות הן אלו המופיעות בדרך כלל לאחר ניתוחים, מעל לפני העור ובשטח רחב יותר. הן תהיינה בדרך כלל כהות ותחרוגנה מהמקום שבו בוצע החתך. הסוג השלישי הן צלקות אקנה או אלו המופיעות בהמשך לפצעי הבגרות שהחלימו והן באות לידי ביטוי בצורת שקעים בעור, בין אם נקודתיים או מרחביים.

כיצד מטפלים בהן

הטיפול המוצע למי שסובל מצלקות נקבע בהתאם לסוג הצלקת וגם הסיבה לה. כשמדובר במקרים של צלקות בעקבות אקנה חשוב לפנות לקוסמטיקאית, המתמחה בכך, כדי לקבל את הטיפול המתאים. טיפול לא נכון עשוי לגרום להחמרת המצב ולהצטלקות גדולה הרבה יותר, מכפי שהיתה קודם לכן. פילינג עמוק הוא אחת משיטות הטיפול, שכן עוזר להסיר את תאי העור הפגועים וחושף את התאים החדשים והבריאים. פתרון נוסף, המוצע גם הוא, הוא הליך של מילוי זמני או קבוע, העוזר לטשטש את הצלקת. חומר מילוי זה יכול להיות חומצה היאלורונית או חומרי מילוי, הנחשבים למקובלים בתחום מילוי הקמטים, כמו סיליקון רפואי, למשל. במקרים אלה מדובר בדרך כלל בסדרה של כמה טיפולים, הנקבעת בהתאם למצבו של המטופל. אפשרות אחרת היא טיפול באמצעות לייזר, המוצע פעמים רבות מיד לאחר הטיפול באמצעות חומר מילוי או בפילינג. בעזרת הלייזר מותחים את שכבת העור ומטשטשים את הצלקת באופן ישיר. הטיפול איננו מכאיב ומתאים אך ורק לבעלי עור בהיר.

Leave a reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *