טיפול בפצעונים – 3 טעויות שכדאי להימנע מהן

התופעה של פצעונים נקשרת בדרך כלל לגיל ההתבגרות. מפני שמדובר בתקופה שבה גוף האדם עובר שינויים רבים, וביניהם שינויים הורמונליים, נוצרים במקומות שונים בגוף (ובעיקר על הפנים) פצעונים מסוגים שונים ומשונים. לעתים קרובות הם מתגנבים אל הפנים בדיוק ברגע שבו הכי מצפים לראותם: לפני שאתם יוצאים לפגישה רומנטית, שעות ספורות לפני שאתם צריכים לעמוד מול קהל ולשאת דברים, או אפילו סתם כאשר אתם רוצים לרדת למטה כדי לקנות מספר מצרכים, אך אינכם יכולים לעשות זאת מפני שאין לכם בבית שקית נייר שתסתיר את מקור הבושה שלכם.

אך חשוב לדעת שלא רק בני נוער סובלים מתופעת הפצעונים. גם מבוגרים יכולים להתעורר בבוקר ולגלות שפצעונים כיסו את פניהם בזמן שהם חלמו להם בתמימות. בין אם אתם בגיל ההתבגרות ובין אם אתם כבר מבוגרים, אינכם חייבים להסתגר בבית בגלל כמה פצעונים. במאמר זה תלמדו על הטעויות השונות שאנשים עושים בעודם מנסים לטפל בפצעונים שלהם, כך שתוכלו להימנע מהן ולטפל בפצעונים שלכם ביעילות ובקלות.

טעות מספר אחת: ניקוי העור במידה מופרזת

חרף מה שההיגיון הבריא עשוי לומר לכם, מסתבר שלא תמיד נקיטת פעולות לניקיון העור יסייעו לכם להיפטר מפצעונים. למעשה, במקרים מסוימים שפשוף העור וגירודו במידה מופרזת עלולים לגרום להחמרה במצב הפצעונים שלכם.

הסיבה לכך היא שבעת גירוד או שפשוף, בנוסף על היפטרות שטחית מהפצעונים, לעתים אתם מסירים גם את המעטה המגונן של העור שמונע את היווצרות הפצעונים מלכתחילה. כדי להפחית את רמת הדלקתיות בעור שלכם, חשוב שבמקום לשפשף ולגרד את העור בחוזקה, שתשטפו אותו בעדינות בעזרת נוזל ניקוי בעל איזון חומצי.

טעות מספר שתיים – שימוש ביותר מדי מוצרים במקביל

טעות נוספת הנפוצה אצל אנשים שמנסים לטפל בעצמם בפצעונים שלהם, היא להשתמש במגוון רחב של מוצרי היגיינה בעת ובעונה אחת. בדרך כלל הם מנסים מוצר אחד, מחכים בקושי יום אחד, וכאשר הם אינם מצליחים להבחין בתוצאות הרצויות להם, הם פשוט ממשיכים הלאה למוצר המבטיח הבא. למרות שמדובר במוצרים אשר אמורים לנקות את העור ולטפח אותו, בסופו של דבר מדובר במוצרים קוסמטיים תעשייתיים שאינם מביאים לעור תועלת רבה.

במקום לנסות ליצור תערובת של אלכימיה קוסמטית, מומלץ לערוך מחקר קצר בנושא ניקיון העור וטיפוחו ולמצוא דרכים חלופיות וטבעיות לשמירה על העור וניקיונו. בדרך זו אתם תוכלו גם לבצע טיפול ממוקד בפצעונים וגם להגן על העור שלכם ולטפח אותו לאורך זמן.

טעות מספר שלוש – התעסקות בלתי פוסקת בפצעונים

נכון, יש כאלה שיטענו שמדובר בפעולה בלתי נמנעת וכמעט אוטומטית, יחד עם זאת חשוב לציין שחיטוט בפצעונים וכל התעסקות מיותרת בהם רק מאריכה את משך זמן הטיפול בפצעונים ואת הסיכוי שלכם להחלים מהם במהרה. חיטוט בפצעונים עלול לדחוק זיהומים לתוך העור, להוביל לנפיחות ואדמומיות ואף לצלקות.

Leave a reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *