טיפולי אנטי אייג'ינג למניעת הזדקנות

הזדקנות מביאה איתה צורך בטיפולים קוסמטיים מיוחדים. מלבד האפקט האסתטי של הטיפולים הללו עבור נשים וגברים בגיל הזהב, הם משפרים את איכות החיים ואת תחושת הביטחון העצמי. אפשר לבצע את הטיפולים באופן קבוע בכל חלקי הגוף, או לבחור להתמקד בהזדקנות העור הנחלקת לשני סוגים:

א. הזדקנות פנימית – אלו תהליכי הזדקנות הקשורים בעיקר בגנטיקה ובמצב ההורמונאלי. הזדקנות זו לא תמיד מלווה בהשלכות רפואיות ובריאותיות, אולם היא באה לידי ביטוי בין היתר בקמטים, כתמים, נימי דם קטנטנים, עור מחוספס, הפחתה בגמישות העור, גידולי עור ועוד.

ב. הזדקנות חיצונית – זו הזדקנות המושפעת מהתנאים הסביבתיים שלנו. היא מתגברת כתוצאה מזיהום סביבתי, מצב נפשי לקוי, תזונה לא נכונה, עישון או חשיפה ארוכה לשמש. את תהליכי הזדקנות אלו קל יותר למתן בעזרת שינוי בהרגלי החיים.

ניתוח עפעפים במסגרת טיפולים קוסמטיים

אחד הטיפולים הטובים והאפקטיביים ביותר בתחום של אנטי אייג'ינג והזדקנות הוא ניתוח עפעפים. זהו ניתוח מכוון לתיקון עודפי עור ושומן בעפעפיים העליונים והתחתונים. הסיבה לצורך בניתוח היא בעיקר היחלשות הרקמות והעפעפיים העליונים, המביאה ליצירת עודפי עור בצורת קפלים. המראה המבוגר והעייף של עפעפיים נפולות מקשה על בני גיל הזהב, ולכן רבים מהם פונים אל ייעוץ קוסמטי ורפואי. הניתוח מתבצע על ידי הסרת רקמות עודפות תוך הידוק הרקמות לארובת העין.

על מנת ליהנות מהיתרונות של ניתוחים קוסמטיים בעפעפיים יש לעבור ייעוץ מקדים. בין היתר, המנתח בודק את המראה של העפעפיים, את עודפי העור והשומן, את מיקום הגבות ואת גמישות העפעף התחתון, כמו גם את מראה העפעפיים ביחס לשאר הפנים. בנוסף, על המנתח לבדוק את מרקם העור, סימנים לנזקי שמש או קמטוטים מיוחדים. עם סיום הבדיקה ניתן להכין תכנית ניתוח, ולפרט על הטיפולים המשלימים הרצויים, ההחלמה והסיבוכים האפשריים.

ניתוחי פנים ושימוש בויטמינים ומינרלים

ניתוח עפעפים הוא רק חלק קטן מהאפשרויות העומדות לרשות נשים וגברים שרוצים ליהנות מתהליכי אנטי אייג'ינג. מעבר לכך, הטכנולוגיה המודרנית והידע הקיים מאפשרים שילוב של ניתוח עפעפים עם ניתוחי פנים נוספים, כגון:

– מתיחת פנים וצוואר

– הרמת גבות ומצח

– טיפולים אסתטיים לקילוף עור הפנים

– הזרקת חומרי מילוי

הבסיס של מוצרי קוסמטיקה המונעים תהליכי הזדקנות הוא בדרך כלל חומרים בעלי רכיבים פעילים נגד הרדיקלים החופשיים. אלו הם יצורים כימיים ואטומיים, הנוצרים באופן טבעי בתהליך הנשימה. הם תוקפים תאים בריאים בגוף וגוזלים חלבונים ושומנים. החומרים המסייעים הם אנטי אוקסידנטים – נוגדי חימצון – שמטרתם לבלום את התפשטות הרעלים מבלי לפגוע בתאים הבריאים. החומרים מורכבים מויטמינים ומינרלים שונים וגם מחומצות אמינו.

לסיכום, שלל הטיפולים הקוסמטיקאיים העומדים לרשות בני ובנות גיל הזהב מבטיחים הזדקנות נעימה ואסתטית. מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שבוחרים בטיפול המתאים, ומבררים לגבי האלטרנטיבות השונות.