הסרת שיער בבית – טיפים ודגשים

אם גם את סובלת מאותו היום בחודש שבו את מבינה שהגיע היום שבו כלו כל הקיצים, זהו, חייבת להפטר מסבך הקוצים על הרגליים וגם הידיים צריכות לעבור תספורת במהירות האפשרית.
רגע לפני התהליך "הלא נעים" שאת עתידה לעבור, נשמח לספק לך כמה טיפים שיעזרו לעבור את החוויה הזו בצורה הקלה ביותר.

ראשית, אם את מרגישה שאין ביכולתך לבצע לעצמך את טקס הסרת השיער,
כמובן שנמליץ לך לגשת למכון היופי הקרוב לבית מגורייך ושהם יבצעו זאת עבורך.
חשוב מאוד לשים לב, שהמטפלת מוסמכת או לפחות בעלת ניסיון רב בתחום.
תהליך הסרת שיער בצורה שלא מתאים למטופלת עלול לגרום ללא מעט בעיות בעור, שכן לכל אחת מאתנו יש סוג עור שונה בעל רמת רגישות שונה.
מכיוון שקיימות מגוון שיטות להסרת שיער על המטפלת לבצע תשאול ראשוני על מנת שתוכל להמליץ על סוג הטיפול המתאים ביותר עבורך, יתרה מכך, יש לעקוב כמה ימים אחרי הטיפול על תגובת העור ובמידה וקיימת תגובה קיצונית יש לידע את המטפלת על כך.
במידה ולא קיימת מטפלת מקצועית באזורך או שמא אינך מעוניינת לחשוף את עצמך בפני מישהי זרה ואת רוצה את נוחות ביתך, קיימות כמה אפשרויות לטיפול בייתי, סקרנו אותן עבורך מהקל אל הכבד:

גילוח– נכון, זוהי השיטה הנפוצה והמהירה ביותר אבל…
שימוש בסכין לרוב מהווה פתרון מיידי ויעיל, אך ברוב המקרים, כפי שאמרנו, בגלל רגישות העור והעובדה שמתבצעת פעולת "גרוד" של העור לרוב תופיע אדמומיות שעשויה להתלוות בפצעונים קטנים בעור, פחות אסטטי ממה שרצית.
שעווה– נתחיל באווץ', אחרי שסגרנו את הפינה הזאת, שימוש בשעווה כשיטה להסרת שיער בבית הפכה נפוצה אך לרוב מכיוון שיש צורך לבצע את המריטה עם כיוון גדילת השערה ובמידה ולא תעזרי באדם נוסף כגון, קוסמטיקאית מקצועית שתתלוש את השערה מהכיוון הנכון ויתרה מזאת, תרגיע את המקום שבמשך הזמן ילווה ביובש מגרד, סביר להניח שפעולת המריטה תערוך זמן רב ולא תהה כל כך אפקטיבית.
במידה וכן בצעת את הפעולה בסיוע קוסמטיקאית מומלצת, את עתידה ליהנות מעור חלק ודילול כמות השערות שיצמחו מחדש.
קרמים, משחות וספריים– בדומה לסכין הגילוח הישן והמוכר, תכשירים אלו מסירים את השערה אך ורק מעל פני שטח העור ולא משורשה.
האמת שהפתרון הזה נפוץ בקרב בנות המגזר הדתי ובקרב נשים שחוות פחד (מוצדק) משימוש בסכיני גילוח ומהתהליך ה"לא נעים" של שימוש בשעווה.

שימוש בתכשירים שכאלה, לרוב אינו מלווה בכאב והתוצאות מידיות ואיכותיות.
מכשירים ביתיים– עולם המכשירים הביתיים עבר תהפוכות בשנים האחרונות.
לא מעט חברו פיתחו מגוון מכשירים להסרת שיער בבית. הבעיה שצצה, הייתה רגישות העור לטכניקות שהשתמשו בהן (לרוב לייזר) ועלויות התחזוקה של המכשירים הללו.
לאחרונה התפתחו שיטות חדשות שעובדות על טכנולוגיית קרן אור- HPL המבטיחה הסרת שיער גם בחלקים האינטימיים (קו בקיני), ללא פצעים וגירויים.

למידע נוסף על מכשירים להסרת שיער העובדים בטכנולוגיית HPL

אז בין אם החלטת לבצע את טקס הסרת השיער החודשי בעזרת קוסמטיקאית, גילוח, שעווה או מכשיר ביתי, חשוב מאוד שתמיד תקפידי על מעקב הטיפולים ומה עושה לך טוב בצורה האיכותית ביותר וכמובן, תמיד מומלץ להתייעץ אם אנשי מקצוע בעלי ניסיון של שנים רבות כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר עבורך.