המסת שומן באולטראסאונד – טרנד חדש שתופס תאוצה

רבים מאתנו נלחמים במשך שנים עם עודפי שומן שנצברים בגוף, מנסים אינספור סוגי דיאטות ואף מקפידים על פעילות גופנית סדירה ועל אורח חיים בריא, אך ללא הצלחה. לעתים, עקב דיאטות חריפות חוזרות ונשנות אף נוצר חוסר פרופורציה בין אזורי מצבורי השומן לבין שאר אזורי הגוף וכתוצאה מכך, אנשים רבים פונים לפתרונות רפואיים כגון ניתוח שאיבת שומן. אולם, בזכות הטכנולוגיה המתקדמת כיום, אנשים הסובלים ממצבורי שומן או חוסר פרופורציה בגוף לא חייבים לעבור תחת סכין המנתחים, ויכולים לבחור בטיפול המסת שומן באולטרסאונד שנחשב לאחד הטיפולים המתקדמים והיעילים ביותר כיום.

מהי המסת שומן באולטרסאונד?

בניגוד להליכים כירורגיים להסרת שומן, כגון ניתוח שאיבת שומן, היתרון בהמסת שומן באולטרסאונד הוא שמדובר בטכניקה שאינה פולשנית וללא כאבים. המסת השומן נעשית בהרדמה מקומית, ומבוצעת באמצעות מכשירי אולטרסאונד השולחים אנרגיה אולטרא קולית או גלי קול אל עבר מצבור השומן, הגורמים לפירוק והמסה של תאי השומן, אשר מתפנים מהגוף בתהליך הטבעי של חילוף חומרים. הטיפול אורך בדרך כלל כ-60 דקות, תלוי בגודל האזור המטופל, ולאחר מכן המטופל ישוחרר לביתו ללא צורך בזמן החלמה או מנוחה. המסת השומן הינה ממוקדת וגורמת לצמצום נפח תאי השומן באזורים המטופלים, כאשר השומן המומס למעשה מנוצל כדלק מטבולי. הטיפול אינו פוגע ואינו הורס את תאי השומן והרקמות מסביב לאזור המטופל, וכך נשמר המראה החיוני של העור.

תוצאות הטיפול

הטכניקות השונות המשתמשות באולטרסאונד, כגון שיטת בלה קונטור הישראלית או שיטת אולטרא שייפ, ממיסות את השומן והופכות אותו לאנרגיה זמינה לגוף, משפרות את קצב זרימת הדם וחילוף החומרים לשריפת שומן מואצת, וכן משפרות את יכולת התחדשות תאי העור. כתוצאה מכך חל צמצום היקפים משמעותי, מוסרים מצבורי השומן, חל שיפור ניכר במרקם העור, הצלוליט נעלם והעור מוצק ומתוח יותר. הטיפול אורך בדרך כלל כ- 60 דקות, תלוי בגודל האזור המטופל, ולאחר מכן המטופל ישוחרר לביתו ללא צורך בזמן החלמה או מנוחה. הטיפול להמסת שומן והצרת היקפים באולטרסאונד מגיב באופן שונה מאדם לאדם, וכן תלוי בגורמים כגון מיקום השומן ואופן פיזורו בגוף, וכן בהרגלי היומיום. תוצאות הטיפול הראשוני מספקות למטפל/ת נתונים לצורך הערכת מספר הטיפולים הנדרשים בכדי לקבל את התוצאה הרצויה. על סמך הנתונים האישיים של כל אדם מותאמת לו סדרת טיפולי המשך על פי הצורך.

למי מתאים הטיפול

המסת שומן מיועדת לאנשים הסובלים מעודף משקל קל עד בינוני, אשר מצב בריאותם תקין בדרך כלל, ומשקלם יציב לפרקי זמן ארוכים יחסית. ייעודה העיקרי של טכניקה זו היא הסרת מצבורי שומן עקשים שאינם נעלמים גם לאחר ספורט והרזיה, וכן צמצום היקפים. עם זאת, היא איננה מיועדת להורדה במשקל.

המסת שומן ללא ניתוח יעילה במיוחד לטיפול בזרועות, סנטר, ירכיים, ברכיים, גב ובשומן מצטבר בבטן. עם זאת, חשוב לפתח ציפיות ריאליות מהטיפול ולזכור כי המסת שומן אינה מהווה תחליף לתזונה בריאה ופעילות גופנית סדירה.

Leave a reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *