בעיית האקנה - אפשר לעבור אותה

פצעים בפנים הם תופעה המכונה בשם המרתיע ה - אקנה! התופעה היא תהליך כרוני דלקתי בבלוטות החלב וזקיקי השיער בעור הפנים, הצוואר, הכתפיים והגב. התופעה נפוצה בעיקר בקרב בני נוער בשל השינויים ההורמונליים שעוברים על גופם והפעילות המוגברת של בלוטות החלב בתקופה זו, אך חשוב לדעת שהם אינם היחידים שסובלים ממנה.

 

אקנה יכולה להופיעה גם בגילאים מאוחרים יותר הנגרמת משינויים הורמונאליים במהלך הריון או בגיל המעבר, מתח נפשי מוגבר, שימוש בתרופות מסוימות ותזונה לא נכונה. ללא טיפול נכון ומעמיק בתופעה היא יכולה להתפשט ואף לגרום לצלקות שנשארות לכל החיים.

 

אז איך מונעים ?

ראשית כל, שמרו על היגיינה מקסימלית של עור הפנים - טיפ זה תקף לכל סוגי האקנה ולכל גיל. על מנת לצמצם את זיהום והחמרתם של פצעי האקנה הקיימים, יש להקפיד על החלפת ציפית הכרית מדי לילה ולהשתמש במגבות רחצה נפרדות לפנים ולהחליפן מדי יום. בנוסף לכך אין לגעת בפנים בידיים או לחטט בפצעי הבגרות. שנית השתמשו באיפור ותכשירים קוסמטיים שהם אינם קומדוגניים, כלומר שאינם גורמים להופעת פצעי אקנה. בנוסף חשוב לדעת שגם בתכשירי ניקוי לפנים, יש לוודא כי אינם מכילים סולפט ואינם מייבשים את העור יתר על המידה.

 

טיפ שלישי וחשוב השתדלו להימנע ממצבים של סטרס או ממצבי דחק רגשיים. מצבים אלו עלולים לגרום להופעת פצעי אקנה גם שנים רבות לאחר תום גיל הנעורים ולהחמירם בזמן גיל הנעורים. דחק רגשי משפיע ישירות על הופעת פצעי הבגרות כיוון שהוא שולט על מנגנון הורמונלי המבוסס על עלייה בייצור הורמון הקורטיזול בבלוטות יותרת הכליה. טיפ רביעי ואחרון, יש לדעת שמזונות מסויימים יכולים לגרום להחמרה של האקנה במרכז שלנו מתבצע אבחון אילו מזונות צריך להפחית באופן פרטני לכל מטופל.

 

אם אתם כבר לא בשלב המניעה אלא בשלב הטיפול אז יש לנו את הפתרון המושלם עבורכם. המרכז לטיפולי פנים וגוף של אילנית כהן הנותן מענה לכל סוגי העור ופתרון לכל מי שסובל מבעיית האקנה. המרכז מעניק טיפולים מעמיקים, פרא רפואיים ואיכותיים לתופעה כגון:

  • קרן אור שיש לה יכולת לחסל את החיידק הגורם לאקנה (P-אקנה) ללא תופעות לוואי .
  • טיפולים על בסיס חומצות טבעיות המחסלים את החיידקים שלא אוהבים סביבה חומצית. לחומצות יש יכולת לסתור שומן ולהפחיתו.
  • טיפול החדרת לחות (הידרה דרמי) - יובש בעור גורם לבלוטות החלב להפריש שומן יתר  דבר העלול לגרום להחמרה של האקנה. לכן, אקנה על עור מיובש דורש החדרת לחות לשכבות העמוקות של העור.
  • טיפול פילינג דאבל וטיפול מזותרפיה.
  • המרכז מתמחה בנוסף באקנה אצל מבוגרים.