אקנה – השאירו זאת לאנשי המקצוע

אחת מבעיות העור הנפוצה ביותר כיום היא האקנה. האקנה, שיכולה להופיע כמעט בכל גיל ולא רק במהלך גיל ההתבגרות, באה לידי ביטוי בעוצמות שונות, בצורות שונות וגם באזורים שונים בגוף. במרבית המקרים היא מתמקדת באזור הפנים, ואז גם יכולה להופיע בעוצמה רבה. בזכות הפיתוחים הרבים בתחום הבריאות וגם המודעות הרבה לאפשרויות הטיפול, יכולים כל אלה, הסובלים מאקנה, לקבל את המענה המתאים, העוזר להתמודד עם הסממנים הרבים הנלווים לה, וגם עם תחושת חוסר הנוחות, שפעמים רבות קשה אף יותר מהסימן החיצוני המופיע על גבי העור.

על אפשרויות הטיפול המוצעות כיום

בין אם מדובר באקנה באזור הפנים, באזור הגב או בחזה, הטיפולים השונים, המוצעים כיום על ידי אנשי המקצוע, המתמחים בתחום, עוזרים להתמודד באופן חכם ונכון יותר עם התופעה וגם להשיג תוצאות רצויות. הנה כמה מהטיפולים העומדים לרשות כל אלה הסובלים מאקנה:

  • תרופות אנטיביוטיות – ישנם לא מעט מקרים בהם מוצעת, כטיפול, תרופה אנטיביוטית. תרופה זו עוזרת להילחם בחיידקים, הגורמים לאקנה והתוצאות לאור השימוש בה ניכרות, במרבית המקרים, לאחר מספר שבועות עד חודש. ישנם בשוק גם לא מעט תכשירים קוסמטיים, המתאימים במיוחד למקרים של אקנה והשימוש בהם הוא יום יומי. אלה יכולים להיות קרמים עשירים מאד, תכשירים לניקוי הפנים ועוד. בחירה באפשרות כזו מצריכה בחינה מעמיקה של המוצר על מנת לבחון את המרכיבים שלו ולוודא שהוא אכן מהווה הטיפול המתאים.
  • טיפולים קוסמטיים פרא-רפואיים הקוסמטיקאיות המתמחות בטיפול באקנה מציעות שיטות טיפול ייחודיות, העוזרות להתמודד עם התופעות הנלוות לה. פילינג וניקוי עמוק הינם שיטות טיפול פופולאריות מאד, והן אלו העוזרות להסיר את תאי העור הפגועים ולהשיב לעור את מראהו החלק והנקי יותר. טיפול קוסמטי פרא רפואי יכול לספק את המענה הנקודתי הנדרש וגם לעזור לכל מי שסובל מכך ליהנות מפתרון מתאים, העוזר לו להיפטר מהתופעות הנלוות לאקנה ומהסימנים הנראים על העור.

פנייה אל קוסמטיקאיות מומחות

במקרים של אקנה, ובדומה לבעיות עור או בעיות בריאות אחרות, חשוב לפנות אל אנשי המקצוע המתמחים בתחום, בין אם מדובר ברופאי עור ובין אם בקוסמטיקאיות פרא רפואיות, המתמחות בכך. אנשי מקצוע אלה, הבקיאים בתחום ומכירים היטב את שיטות הטיפול המוצעות, יכולים לאבחן את המצב באופן מדויק, ובהתאם להציע את הטיפול הנדרש. בנוסף, הם מציעים סביבה סטרילית ומתאימה כדי לבצע את הטיפול וכן תכשירים, שעברו את כל הבדיקות הנדרשות והוכחו כיעילים. מכיוון שמצבה של האקנה עשוי להחמיר וטיפול לא נכון בה יכול לגרום לנזקים רבים, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע לאחר קבלת המלצות וחוות דעת חיוביות. כדאי לבחון מולם את אפשרויות הטיפול הקיימות, היתרונות והחסרונות של כל טיפול וגם אחוזי ההצלחה שלו. חשוב לזכור שכיום ישנן לא מעט אפשרויות לטיפול, אפשרויות הנחשבות ליעילות ואף גם מומלצות מאד.