אקנה אצל מבוגרים

העור שלנו הוא איבר גדול, נושם ובעל תפקידים חשובים ורבים, ולכן חשוב לשמור עליו. אחת התופעות הגופניות הפחות נעימות שיכולות להיווצר בכל גיל היא אקנה, או בשמה הידוע יותר – פצעונים. אקנה אצל מבוגרים הפך לשכיח יותר בשנים האחרונות בגלל שינויים בתזונה ועקב גורמים אחרים שמביאים להיווצרות הפצעונים הלא נעימים הללו ברחבי הגוף.

מלבד המראה הלא אסתטי של פצעים מסוג זה, אקנה אצל מבוגרים משפיע רבות גם על הלך הרוח שלהם, ולכן רבים מחפשים לטפל בו במהרה. טיפול באקנה בהחלט זמין ויכול לסייע לאנשים רבים שעורם חווה מחדש את גיל ההתבגרות.

אקנה אצל מבוגרים – מה הגורמים?

אקנה אצל מתבגרים נוצר בעיקר עקב שינויים הורמונוליים שהם חווים בגילאים הללו, שגורמים להיווצרות של עודף חלב הגורם ליצירת מוגלה ופצעונים. אצל מבוגרים רבים הסיבה לאקנה גם היא הורמונלית, אך יש גורמים נוספים שמביאים להיווצרות התופעה וגם מחריפים אותה:

  1. שימוש בתכשירים הורמונליים – בעת נטילת גלולות, נשים מסוימות חוות שינויים בעור בדמות אקנה הנובעים כתוצאה מההסתגלות להורמונים המצויים בכדורים הללו. בנוסף, הפצעונים הללו נוצרים בתקופת ההריון וגם סביב הופעת הווסת בגלל השינויים ההורמונליים שנגרמים בתקופות הללו.
  2. מתח ולחץ – החיים כאנשים בוגרים מביאים עמם אתגרים רבים שגורמים לנו ללחץ ולמתח. כתוצאה מהתחושות הללו, נוצר חוסר איזון בגוף שגורם להיווצרות של אקנה אצל מבוגרים.
  3. שימוש בתרופות – תרופות מסוימות וגם סטרואידים גורמים להיווצרות של אקנה בקרב אנשים שעברו את גיל ההתבגרות.
  4. תכשירי פנים שומניים – נשים רבות משתמשות במוצרים קוסמטיים שמכילים שומן רב שגורם להופעת פצעונים על הפנים.

טיפול באקנה אצל מבוגרים

למרבה השמחה, למרות המועקה אותה אקנה אצל מבוגרים גורם, יש לתופעה מספר פתרונות. ישנן תרופות שנועדו לטיפול באקנה בקרב האוכלוסייה המבוגרת, כאשר רבות מהן מכילות אנטיביוטיקה שנלחמת בתהליכים הדלקתיים באזורי הפצעונים. מלבד זאת, ישנם תכשירים שאינם פומיים שעוזרים להיפטר מהתופעה הזו. מדובר בקרמים ובג'לים אשר מכילים נגזרת של וויטמין A הנקראת "חומצה רטינואית". החומצה הזו מרפאת את האזור המגורה ועוזרת למנוע את היווצרות הפצעונים.

פתרון נוסף שמומלץ מאוד כטיפול באקנה בקרב מבוגרים הוא שינוי בתזונה. אכילה של מאכלים דלים בשומן ומיעוט בצריכת בשר משפיעים בצורה משמעותית על היווצרות האקנה ועל מראהו. משך הטיפול וההשפעה שלו תלויים במספר גורמים כמו חומרת האקנה, גיל המטופל וסוג הטיפול. על מנת לקבל את הטיפול המתאים לכם ביותר, מומלץ להתייעץ עם רופא מומחה שיתאים לכם את הטיפול שאתם צריכים.

אקנה אצל מבוגרים איננו נעים, אך יש דרכים לטפל בו. התופעה הזו שאנו מייחסים בעיקר למתבגרים אינה חייבת לגרום בעיות, שכן ניתן למגר אותה בקלות על ידי טיפול מותאם אישית הן לחולה והן למצב של העור שלו.

Leave a reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *