אילנית כהן

שמירה על עור הפנים

שתפו

עור הפנים הינו חזות המראה החיצוני כרטיס הביקור שלנו בכניסה לעבודה חדשה, בבילוי עם חברים ואפילו בהליכה סתמית ברחוב. עם פגעי הזמן ומזג האוויר העור נחלש ומתעייף. שמירה על עור הפנים מסייעת ליצירת עור פנים נעים למראה, חיוני וצעיר.

חשיבות מראה עור הפנים

בתרבות המערבית ישנה חשיבות לא מבוטלת למראה החיצוני, ולא בכדי. בעידן אורבני בו אין לאדם שום דרך ללמוד אודות עמיתו לעבודה או האדם ההולך מולו ברחוב – המראה החיצוני הוא זה המאפשר להגדיר, לשייך ולהבין רבות אודות האדם העומד מולנו. על אחת כמה וכמה חשובות הפנים ברושם שאנו משאירים על חברינו. הפנים הינן כרטיס הביקור של האדם, והן אלו המעבירות רושם כללי למתבונן, גם אם באופן לא מודע ואפילו שלא במכוון.

עם השנים מאבדות הפנים מחיוניותן ומהמראה הצעיר והגמיש שלהן. כך אנו זוכים לראות לא מעט תווי פנים יפהפיות שרק הקמטים, היובש והגיל משפיעים עליהן לרעה. אין ספק כי מזג האוויר הים תיכוני אינו תורם להצערת עור הפנים אלא משפיע עליו להזדקנות מהירה יותר והתפתחות קמטים בקצב מהיר יותר מהרגיל בכל מדינה אחרת. תודות לפיתוחים הטכנולוגיים של השנים האחרונות ניתן להעניק לעור הפנים מראה חלק וצעיר.

פנים מטופחות מעידות על הערכה עצמית גבוהה ועל אכפתיות של האדם כלפי עצמו. על מנת להעניק לעור הפנים את החומרים החיוניים למראה צעיר ודינאמי, ניתן ליהנות מביצוע טיפולי פנים מתקדמים. אלו מבוססים על טכנולוגיות חדשניות המותאמות אישית לכל אדם על פי עור הפנים שלו ותגובתו למזג האוויר. מאחר וכל עור הינו ייחודי בפני עצמו ומצריך התייחסות מיוחדת, טיפולי פנים מקצועיים אינם נעשים אלא בהתאמה לצרכים הייחודיים המאובחנים בפגישה הראשונה.

סוגי טיפולים שונים

הטכנולוגיה המפותחת כיום בתחום מאפשרת להתאים את סוג הטיפול לסוג עור הפנים, למטרה הייעודית של הטיפול ולאופי הייחודי של עור המטופל.

טיפולי מזותרפיה

טיפולי פנים מסוג מזותרפיה הינם פיתוח של השנים האחרונות, המאפשרים את חידוש העור ומניעת הזדקנותו. הטיפול מבוסס על ייצור קלוגן מחודש בגוף, הוא השומר על אלסטיות העור ועל גמישותו. כמו כן, מאפשרים טיפולי המזותרפיה לגוף לייצר מחדש את האלסטין, המסייע לתהליכי אנטי אייג'ינג. במהלך הטיפול מוחדרות אל העור מחטים זעירות ויוצרות נקבים זעירים להחדרת חומרים המחיים את השכבות הפנימיות של עור הפנים.

טיפולי פילינג וטיפולים קלאסיים

הפילינג הינם טיפולי פנים משיטה מוכרת וידועה להתמודדות עם הלכלוך הפוגע בעור הפנים ועם נזקי הזמן ומזג האוויר המשפיעים לרעה על עור הפנים. טיפולי פילינג כוללים ניקוי הנקודות השחורות על עור הפנים, כיווץ הנקבוביות ומסכה להחדרת הלחות אל תוך השכבות העמוקות של עור הפנים. כמו כן, כולל הטיפול עיסוי מפנק ומסיכת סרום.

טיפולי פנים לחידוש העור

טיפולי פנים המבוצעים לחידוש העור כוללים הבהרת כתמי פיגמנטיציה שונים, העלמת כתמי הריון ונימים בולטים על עור הפנים באמצעות טכנולוגיות מתקדמות.