אילנית כהן

טיפול פנים לקראת חתונה או אירוע

שתפו

רגע לפני החתונה, את בטח עמוסה במטלות, במשימות של הרגע האחרון וכמובן מלאה בהתרגשות רבה שלא עוזבת אותך לרגע. ובכל זאת, למרות כל העיסוקים וכל הבלאגן הנלווה להם, חשוב שלא תזניחי את עור הפנים ותשקלי אפשרות של טיפול פנים לקראת החתונה. ישנם היום מגוון של טיפולי פנים, המתאימים במיוחד לכלות הטריות, רגע לפני שצועדות אל החופה, או לבנות המשפחה שלהן, המלוות אותן. הנה דוגמא לכמה טיפולים, המוצעים על ידי קוסמטיקאיות המתמחות בכך, טיפולים הדואגים לשמור על עור פנים רענן, זוהר ובעל מראה חיוני:

  • טיפול בחמצן – הוא נחשב לאחד מסוגי הטיפול החדשנים בתחום הקוסמטיקה וכן כזה העוזר להחזיר לעור הפנים את המראה הרענן ואת החיוניות שלו. טיפול כזה מתאים בכל גיל, ואפשר לעשות אותו כמה ימים לפני האירוע. בדרך כלל מדובר בסדרה של כמה טיפולים, המתבצעים על ידי קוסמטיקאית בעלת הכשרה מתאימה. במסגרת הטיפול מזינים את העור בדרום מיוחד ובהתזה של חמצן בלחץ גבוה. התזה זו מעלה את רמות החמצן שבשכבת עור הפנים העליונה ומשפרת באופן משמעותי את המראה שלו. במידה ואם הכלה מעוניינת לבצע את הטיפול, ובהנחה שמדובר בעור בוגר יותר, מומלץ להתחיל אותו כמה שבועות לפני האירוע כדי ליהנות מהתוצאות הרצויות (לעור פנים צעיר נדרש טיפול אחד).
  • הבהרת העור באמצעות פילינג – הנה דוגמא לטיפול המיועד לעור הפנים, כזה המשווה לו מראה מוצק וחלק יותר. הטיפול נעשה באמצעות פילינג, המסיר את שכבתו העליונה של העור ואת התאים הפגועים שלו. מדובר בפילינג קל, בדרך כלל, העוזר להתמודד עם בעיות של פיגמנטציה, אקנה, יובש בעור וגם קמטוטים שטחיים. אפשרות נוספת היא לבחור בפילינג בינוני, החודר עמוק יותר ועוזר להתמודד עם נזקי השמש או האקנה. בזכות הטיפול הזה מתחדשים תאי העור ונוצר מראה בהיר יותר, המטשטש את נזקי העור השונים ואת הסימנים הנלווים להם.
  • מילוי קמטים – מי שרוצה לשוות לעורה מראה צעיר יותר, נטול קמטוטים, מילוי קמטים על ידי הזרקת חומר מילוי טבעי מיוחד, יכול להיות פתרון מצוין. מדובר בחומצה היאלורונית, הנספגת בעור ונחשבת לחומר מילוי בעל יתרונות רבים. זהו חומר טבעי, חומר שאיננו מזיק ומשיג תוצאות לטווח הארוך בשל ספיגתו האיטית. מומלץ לעשות זאת כמה שבועות לפני האירוע ולא לחכות לרגע האחרון. במקרים רבים, מיד לאחר הטיפול, עשויה להופיע אדמומיות קלה על עור הפנים, שחולפת לאחר כמה שעות.

חשוב לזכור

בין אם מדובר בטיפול של מילוי קמטים או פילינג, חשוב לבחון מהי מידת השפעתו של הטיפול, באיזה שלב כדאי לבצע אותו (סמוך לאירוע או כמה שבועות לפני) והאם ישנן תופעות לוואי. מומלץ לפנות אך ורק לקוסמטיקאית מקצועית או לרופא מוסמך, ואם מתלבטים למי לגשת, להיעזר בחברות או בבנות משפחה לקבלת המלצות וחוות דעת.