אילנית כהן

טיפול נכון בעור הפנים

שתפו

ישנם היום מבחר של טיפולים, העוזרים להתמודד עם פגעי העור השונים וגם עם התופעות הנלוות לגיל המבוגר, הבאות לידי ביטוי בצורות שונות, כמו קמטוטים ויובש בעור הפנים. כיצד ניתן לשמור על עור הפנים שלנו? אילו טיפולים מוצעים כיום? ו – האם ניתוחים פלסטיים הם הפתרון היחיד? הנה, התשובה.

הכל מתחיל באורח חיים נכון

כולנו יודעים עד כמה אורח חיים נכון יכול להשפיע על אספקטים שונים בחיינו. גם עור הפנים שלנו מושפע מכך באופן ישיר, וכדי לשמור עליו ועל חיוניותו, חשוב לאמץ אורח חיים נכון, ובעיקר – בריא. מומלץ להימנע מחשיפה מיותרת לשמש, העשויה לזרז את תהליך ההזדקנות של העור ולגרום לנזקים חמורים במיוחד. מי שמעשן, מומלץ לו להפסיק. העישון מפחית את כמות הוויטמינים החשובים בדם, כמו וויטמין C למשל, הנדרש לצורך ייצור הקולגן החשוב מאד לעורנו. גם שינה מספקת יכולה לתרום לא מעט, והיא, ללא ספק, חלק מאורח חיים נכון ובריא. כדי לאפשר לתאי העור להתחדש, כדי לתת מנוחה למערכות הגוף וגם לחזק אותו, כדאי לישון לפחות שבע שעות מדי יום, ומומלץ באופן רצוף כמובן. פעילות ספורטיבית היא צעד נוסף שיכול לסייע בכך ולשמור על עורנו. במהלך הפעילות וגם מייד לאחריה מפריש הגוף הורמונים שונים, כמו אסטרוגן, למשל, הידוע כבעל השפעה חיובית מאד על העור.

שמירה נכונה על שגרת טיפוח עור הפנים

הפקדה על שגרת טיפוח עור הפנים באופן יומיומי היא אחת הדרכים לשמור על עור הפנים. מומלץ לשטוף את העור במים פושרים ועם סבון עדין, הן לפני השינה והן בבוקר, עם הקימה. כדאי לרכוש מוצרי טיפוח, המספקים לעור את הלחות הנדרשת לו ואת הוויטמינים והמינרלים החשובים לו. כדי לראות תוצאות, חשוב להתחיל עם שגרת הטיפוח הזו כבר בשנות העשרים ולא להמתין להופעת הקמטוטים ונזקי העור המצטברים. ככל שמתחילים מוקדם, כך נהנים מתוצאות טובות יותר ומהשפעות חיוביות על עור הפנים. מומלץ להיעזר בקוסמטיקאית כדי לקבל טיפים והמלצות על הטיפול היומיומי הנדרש ועל המוצרים הקוסמטיים שיכולים לעזור בכך.

ביקור אצל קוסמטיקאית

הקוסמטיקאיות מציעות היום, הן לנשים והן לגברים, מבחר של טיפולי פנים העוזרים להתמודד עם נזקי השמש ותופעות הגיל השונות, כמו קמטוטים למשל ומראה נפול ולא חיוני. אפשר לבחור בטיפולים כמו פילינג למשל, המסיר את שכבות העור העליוניות ובכך מאפשר את חדירתם של החומרים הפעילים, הנמצאים בתכשירים הקוסמטיים השונים. בנוסף, הוא גם מסיר את התאים המתים ומעודד את התחדשות התאים האחרים. גם טיפולי חמצן יכולים להיות פתרון טוב, המגביר את ייצור הלחות הנדרשת לעור, ובכך משווה לו מראה רענן, מתוח וצעיר יותר. במקרים של קמטוטים או קמטים עמוקים יותר, אפשר לבחור באפשרות של מילוי קמטים בעזרת חומרי מילוי שונים, המציעים תוצאות לטווחים שונים בהתאם לחומר המילוי שנבחר, הכוללים בדרך כלל קולגן, חומצת חלב, חומצה היאלורונית ועוד.