אילנית כהן

חמש טעויות שאתם עושים בהוצאת שחורים מהפנים

שתפו

הם מציקים, בולטים לפעמים לעין, ובעיקר מיותרים! השחורים, או בשפה מקצועית "קומודונים", יכולים להופיע באזורים שונים בגוף אולם לרוב הם מופיעים בעיקר באזורים שונים בפנים, באזור האף, הלחיים וגם הסנטר. רבים מנסים להיפטר מהם בשיטות שונות, אולם דווקא אלו עשויות לעודד את הופעתם ואף להותיר, לאחר סילוקם, צלקת, אדמומיות שאיננה חולפת מעצמה או כל סימן אחר שהוא. הנה 5 טעויות נפוצות בהוצאת שחורים מהפנים, שכדאי להימנע מהן:

  • הוצאת שחורים מהפנים כשהם עדיין לא בשלים מספיק, יכולה להחריף אותם ולהותיר לאחר הוצאתם צלקות או סימנים אדומים על הפנים. במקרה כזה, למשל, מסכת חימר יכולה להיות פתרון מתאים שכן מנקה את העור, מזינה אותו ועוזרת להיפטר מהשחורים בצורה עדינה וטבעית יותר.
  • טעות נוספת היא שימוש בתכשירים, שבחלקם חריפים מאד, המעודדים דלקות וזיהומים ויכולים להחריף את מצב עור הפנים. רבים, הסובלים משחורים על הפנים, מורחים לאחר הוצאתם תכשירים שונים המבטיחים לשמור על עור הפנים. תכשירים אלה מכילים רכיבים כימיים, שבחלקם מזיקים מאד ובמיוחד לאלה הסובלים משחורים על הפנים. אז מה עושים? בוחרים בתכשירים טבעיים, כמו מסכת המכילה חימר ירוק, הידוע בסגולות הבריאות שלו וביכולתו לשפר את מראה עור הפנים.

15489615_xxl

  • לחיצה חזקה על השחורים ושימוש בציפורניים כדי להוציא אותם. זוהי, אולי, אחת הטעויות הנפוצות ביותר וזו שמומלץ בחום להימנע ממנה. הציפורניים יכולות לשרוט את העור ולגרום לפצע במקום. לחיצה חזקה מדי על השחורים לא תמיד עוזרת להוציא אותם ויכולה לגרום לנזק של ממש. במקרה כזה מומלץ ללחוץ על העור בעדינות ובמידה והציפורניים ארוכות מדי, לקצוץ אותן ורק אחר כך לנסות להוציא את השחורים.
  • התעסקות יתר בשחורים שמופיעים על הפנים גם היא לא תמיד עוזרת ואף יכולה להחריף את המצב. גם למי שסובל מהם לא מעט, מומלץ להימנע ככל האפשר מלנסות ולפוצץ את השחורים בתדירות גבוהה ולאפשר להם, לעיתים, להתייבש או להיעלם מעצמם. נכון, מדובר במשימה לא קלה, ובכל זאת, ההתעסקות הרבה בשחורים יותר משמועילה, גורמת לנזקים.
  • הטיפול בשחורים והוצאתם באופן עצמאי הוא לא תמיד הפתרון הנכון. מי שסובל מהם לא מעט ורוצה להיפטר מהם בצורה הטובה ביותר, מעבר לשימוש בתכשירים טבעיים שונים, כחלק בלתי נפרד משגרת הטיפוח היומיומית, מומלץ לו להיעזר בשירותיה של קוסמטיקאית, שתוכל לעשות זאת בצורה הטובה ביותר ומבלי לגרום לנזק בעור הפנים.