אילנית כהן

השפעות חלבון על עור הפנים

שתפו

לא תהיה זו הגזמה לומר שאחד המאפיינים האסתטיים החשובים ביותר עבור כל אישה הוא עור הפנים. כל אישה משקיעה שעות ביום או בשבוע בשביל לשמור על עור פנים חלק ורענן, עור פנים שיקרין ברק גם בימים קשים. לשם כך האישה משתמשת בתכשירים שלנו ומנסה כל הזמן חומרים שונים בשביל להטיב עם עור הפנים.

אחד הדוגמאות הטובות לתכשירים ששומרים על עור הפנים הוא אבקת חלבון. מדובר על אבקה שיכולה לשמש למטרות שונות, כך למשל ספורטאים רבים משתמשים באבקת חלבון לצרכים תזונתיים. הם שותים אבקת חלקן כחלק מצריכת תוספי תזונה על חשבון צריכת מזון ובכך הם עוזרים לעצמם לפתח את השרירים ולשמור עליהם מפותחים.

אך אין ספק שהדוגמא הטובה ביותר לשימוש באבקת חלבון הוא לצרכים של שמירה על עור הפנים. בדרך כלל הטענה היא שעדיף לאכול אוכל שיש בו חלבונים ולא בהכרח להשתמש בתכשיר אבקת חלבון או חומר דומה אחר, אך בהיעדר זמן, צריכה של אבקת חלבון יכולה להיות חיונית ושימושית גם כן.

אילו מוצרי חלבון יכולים לעזור לעור הפנים

ראשית יש לומר שבשביל שחלבון יעזור לפנים, יש להשתמש בחלבון קולגן, מדובר בחלבון שמנוע קמטים ומפחית את האלסטיות של העור. אפשר למצוא חלבון זה במקורות בשריים וצמחיים, אפשר למצוא אותו בבשר, דגים, חלב, וכן במקומות כמו קטניות, גרעינים ועוד.

כאן המקום לציין, צריכת חלבון משפיעה על עור הפנים לא רק בהקשר של תזונה, אז כמובן שחלבון או באופי צריכת השני שלו, אבקת חלבון, יכולים מאוד לעזור, בהנחה ושומרים על צריכה עקבית שלו, אך אז גם צריך לבצע עוד שורה של דברים בשביל שהחלבון אכן ישפיע, בין היתר תנועה, חוסר שינה ועוד. בנוסף לכך ניתן להשתמש בחלבון גם למסכות פנים בריאות, מסכות שמנקות את העור הפנים, את הנקבוביות של העור ועוד. אבקת חלבון או חלבון בצורתו אחרות מגן על עור הפנים, מנקה את התאים המתים בו ומאפשר לו גם להישאר רענן וצעיר וגם לשמור על עצמו לאורך זמן.

חשוב לומר, כל טיפול בתכשיר אבקת חלבון יכול להיות שימושי בתנאי שהשימוש באבקה נעשה בצורה חכמה, תוך התייעצות עם גורמים מוסמכים. מי שמנסה להשתמש באבקת חלבון בלי לדעת כיצד או בלי כלים לדעת כיצד הוא משפיע, עלול לגרום לעצמו נזק, לכן חשוב שהשימוש באבקה ייעשה בהקפדה ובבקרה.

לפני סיום יש להזכיר, אבקת חלבון היא לא רק עניין אסתטי אלא גם עניין בריאותי. כשאנחנו מחליטים להשתמש בו עלינו לקחת בחשבון שמדובר בתכשיר שיש לו השפעות מסוימות על העור ולכן חשוב שנדע כיצד הוא משפיע עלינו והאם זה יכול לגרום לנו נזק. המלצתנו היא לקרוא את ההוראות היטב ורק אז להשתמש בתכשיר אבקת חלבון לעור הפנים.