אילנית כהן

גם בחורף – טיפול פנים

שתפו

טיפול פנים הינו חלק מהטיפולים החיוניים ביותר המסייעים לשמור על עור פנים רענן, על חיות וגמישות משך כל ימי השנה. רבים מאמינים כי שמש החורף אינה מזיקה – אולם מדובר באחת הטעויות הנפוצות ביותר.

נזקי השמש

השמש הקייצית בישראל ידועה בתור אחד הגורמים המזיקים והמסוכנים ביותר לאדם. לא בכדי ננקטות אינספור פעולות הגנה וזהירות מפני השמש הקופחת. נזקי השמש נראים אמנם גם לטווח הקצר: באמצעות כתמי שמש למיניהם, שיזוף ותחושת עייפות אולם הנזקים הקריטיים יותר הם אלו הנגרמים בטווח הזמן הארוך. גם בחורף הישראלי ישנם לא מעט נזקים שהאדם הממוצע אינו מודע להם. ההנחה הטבעית היא כי הקיץ היא עונה מזיקה ולפיכך בחורף – העור אינו נמצא במצב סיכון.

הטעות הנפוצה באשר לשמש החורפית

מדובר באחת הטעויות הנפוצות ביותר בקרב נשים וגברים כאחת. שמש החורף הישראלית הינה מסוכנת והרסנית לא פחות מהשמש היוקדת בעונת הקיץ. הרוח והיובש הישראליים הינם בין גורמי הסיכון המשמעותיים ביותר אליהם חשוב לייחס את המשמעות הרצויה על מנת להבטיח עור בריא ומלא חיים, המוזן בחומרים המתאימים לו. כאשר העור אינו זוכה להיות מוזן בחומרים להם הוא זקוק באמצעות טיפול פנים מותאם, מתחילות תופעות כגון היסדקות של עור הפנים והשפתיים, עור הצוואר והלחיים ואזורים שונים בפנים.

גורמי סיכון חורפיים

אם לא די בכל אלו הרי שבנוסף לגורמים המצויים מחוץ לבית גם השהייה בבית עצמה מביאה לתוצאות לא בריאות, בין השאר בשל הפעלת המזגן למשך שעות ארוכות והיעדר תחלופה של האוויר. לפיכך, ישנן השלכות משמעותיות ומרחיקות לכת בהיעדר טיפול הולם לעור הפנים. ההשלכות של הזנחת הפנים בעונת החורף חלות גם לטווח הרחוק: התפתחות קמטים על עור הפנים בטרם עת ומראה מבוגר ועייף. טיפולי הפנים בחורף הינם בעלי אופי ייחודי ומותאמים אישית לעור הפנים ותגובתו הייחודית לעונת החורף.

טיפולי פנים בחורף מותאמים ספציפית לסוגי העור המשתנים מאדם לאדם, כגון עור שמנוני הנוטה לפתח פצעונים, עור יבש המעלה פצעים בעונת החורף, עור רגיל הסובל מדלקות בעונה הקרה, ועוד. טיפולי הפנים לחורף כוללים מגוון אפשרויות שונות. ביניהן מסיכות פנים ייחודיות, אמפולות מותאמות אישית, חומרים טבעיים וסרומים עשירים המעניקים את ההגנה המלאה הדרושה מפני פגעי החורף השונים.

חידוש העור בימי החורף הינו חלק מהשגרה החיוניות המאפשרת ליהנות מתחושת רעננות וחיות גם בימים הקרים. יתרה מכך, לעונה הקרה יש יתרון משמעותי על עונת הקיץ, מעבר לאפשרות לטפל בבעיות יובש – והוא החשיפה המתונה לשמש. ימים ארוכים שאינם מחייבים חשיפה לשמש חזקה מאפשרים ביצוע טיפולים עמוקים יותר לחידוש העור שאינו נחשף לכוויות חום יומיומיות.

במהלך החורף ניתן לבצע בעור טיפולי לחות וחידוש העור התנאים האופטימליים מבחינת עור הפנים.ההימנעות מחשיפה לשמש היא זו המאפשרת ביצוע טיפול פנים פילינג עמוקים המעניקים לעור את חיותו המחודשת.