אילנית כהן

בשמים מומלצים לנשים

שתפו

את הבושם לאישה נהוג להתאים לגילה, לשעות היום, לסגנון האישי שלה ועל פי ההתאמה הייחודית בין העור שלה לבין הרכיבים שמהם נרקח הבושם. על מנת להשיג את ההתאמה הזו, מומלץ לנסות להתיז את הבושם על פרק כף היד ולתת לריח להתנדף. לאחר כמה שעות כדאי לבדוק האם הבושם המדובר יצר ריח מחמיא לסוג העור והאם הוא נעים ולא דומיננטי מדיי. ישנן תורות שונות על השיטה הטובה ביותר להתאמת סוג הבושם לאישה, ההמלצה הכללית היא לבחור על פי הטעם האישי ולא על פי צווי האופנה.

בשמים בעלי ניחוח רענן למשך היום

בשמים המתאימים לשעות היום הם בשמים קלילים בעלי ניחוח קיצי מעודן. אלה הם בשמים המשלבים ניחוחות של פרי יחד עם ניחוח פרחוני שאינו מרוכז. זה יוצר ניחוח עדין שנעים להריח לאורך היום כולו והוא אינו משתלט ואינו פוגם ברושם האישי של האישה. בשמים רעננים מאוד מתאימים למזג האוויר הישראלי שחם ברוב ימות השנה, מכיוון שבשמים מרוכזים בעלי ניחוח פרחוני חזק יכולים להפריע להרגשה הכללית במהלך יום קיצי רווי לחות והזעה.

בשמים בעלי ניחוח אקסטרווגנטי לשעות הערב

בשמים לנשים שמתאימים במיוחד לשעות הערב הם בשמים בעלי ניחוח יותר מרוכז ואקסטרווגנטי. יש שיקראו לבשמים אלו בשמים קלאסיים או בשמים בעלי ניחוח אלגנטי, בכל מקרה הם יתאימו ללבוש אלגנטי, לשעות הערב ולאירועי ערב חגיגיים. בשמים אלה מגיעים בדרך כלל בריכוז גבוהה יותר של אלכוהול מה שמאפשר להם להשתלב טוב יותר בריח הטבעי של הגוף והם מתאימים במיוחד לנשים שמחפשות ליצור רושם עם ניחוח בלתי נשכח שכולם יסובבו אחריו את הראש.

בשמים לנשים צעירות

בשמים לנשים צעירות הם בשמים קלילים בעלי ניחוח אביבי של פריחה. בשמים אלה נקראים גם בשמי אופנה והם מתנדפים מהר יותר מהבשמים האחרים. ניחוחות קלילים יתאימו לנשים צעירות פעלתניות ולנשים שעוסקות בספורט ושהנן פעילות שעות ארוכות במשך היום.

בשמים לנשים בוגרות ובשלות

בשמים בעלי ניחוח קלאסי יתאימו לנשים בוגרות ובשלות בעלות סגנון לבוש ייחודי ומראה מטופח. בשמים מסוג זה מאופיינים בריח פרחוני עז ובמתיקות מרוכזת שיוצרים יחד את השילוב הנכון ליצירת ריח נשי מרשים וחזק שנשאר לאורך זמן. אם תנסו את אחד הבשמים ששייך לקטגוריה זו, מייד תבינו את ההבדל בין הניחוח שלו לבין הניחוח של בשמים רעננים, קיציים או בשמי אופנה המתאימים לנשים צעירות. מדובר על בשמים בעלי ריח מתוחכם שמתאים לגיל הבוגר יותר ולנשים בשלות יותר.

בשמים הנרקחים במקום בהתאמה אישית

הסוג האחרון של בשמים לנשים שנרצה להתייחס אליו, הוא הסוג שנרקח במקום בהתאמה לסוג העור של האישה ולסגנון שלה. מקומות שמציעים שירות של רקיחת בושם על פי הטעם האישי עורכים בדיקה לסוג העור ומתאימים את מרכיבי הבושם על פי רצונה וסגנונה של הלקוחה. זה מבטיח תוצאה מרשימה של בושם ייחודי שנרקח בהתאמה מלאה למי שעתידה להשתמש בו.