אילנית כהן

אילו טיפולי קוסמטיקה יכולים לשנות את חייך?

שתפו

קוסמטיקה טובה מתחילה מבפנים, בדיוק כמו אסתטיקה נראית לעין. לעתים קשה לבטא זאת במילים, משום שלא תמיד יודעים לייחס את התחושה הנינוחה של אדם בתוך עורו לטיפול קוסמטי מצוין שעבר, אבל גלוי וידוע שיש קשר הדוק בין מראה חיצוני למצבו הרפואי של האדם, פיזית ונפשית. זאת לא רק גנטיקה, זאת גם ההקפדה המתמדת על בריאותכם הקובעת אם תיראו במיטבכם או לא. תזונה נכונה, פעילות גופנית ממריצת דם, שינה טובה ומספקת והימנעות מעישון ומאלכוהול מספקות לאסתטיקה החיצונית את התשתית הפיזית-פנימית שלה. מהכיוון ההפוך, אין אישה שלא הרגישה שיפור ניכר במצב רוחה לאחר טיפולים קוסמטיים איכותיים.

גוף, נפש והאסתטיקה של המשברים

אנשים שהתגברו על משברים, למשל, מבטאים זאת תחילה בשינוי חיצוני כלשהו הממחיש עד כמה הם היו מוכנים להתמודדות מחודשת ומפוכחת עם החיים שאחרי המצוקה. ברפואה ההוליסטית מייחסים חשיבות גדולה לכל מה שגורם לאדם שלווה, חיוניות והנאה ומחזק את הביטחון העצמי שלו. בגישה המערבית יאמרו שזה פסיכולוגי, אבל התוצאה היא אחת – אנשים בריאים ובעלי מערכת חיסונית טובה נחשבים בדרך כלל גם לאנשים שהדימוי העצמי שלהם גבוה יותר, ולהפך. דימוי עצמי נשען במידה רבה על קבלה עצמית והשקעה בגוף לא פחות מאשר בנפש, כמו תספורת מוקפדת, טיפוח כפות הידיים והרגליים, שמירה על העור מפגעי מזג האוויר, טיפולי פנים שונים.

מי מכיר אותך יותר ממני?

קוסמטיקאיות לדוגמה, הן המדד שלפיו אפשר לדעת את הלך הנפש ומצבה הבריאותי של אישה לפי מידת ההשקעה שלה בטיפוח עצמי. אשת מקצוע כזאת היא אשת סוד מטבע הדברים, כשהיא מבינה היטב את חשיבות השינויים שעוברים על כל מטופלת, ובימינו גם מטופל, במהלך החיים. הטיפוח המחודש מקרין גם פנימה, והגוף מגיב רפואית בחיוב ומזרז את השיקום כולו. כשבאה נערה עם בעיות גיל ההתבגרות המתבטאות בפגעי עור שגורמים להסתגרות חברתית, או שינויים הורמונליים כמו שיער יתר שפוגם בביטחון העצמי, ברור למה קוסמטיקאית היא יותר מאשר מטפלת ביופי. היא מטפלת גם בחוסר הביטחון המשפיע עליה גם נפשית וחברתית.

הדרך למהפך משנה חיים

ראייה מפוכחת של תפקיד הקוסמטיקאיות וטיפולי היופי, רפואיים ומעמיקים ככל שיהיו, לוקחת בחשבון שבימינו כולם רוצים להיראות סביר ומעלה. אם הנתונים הטבעיים אינם מרשימים הם קובעים לא מעט גם את המעמד החברתי. לשם כך מתפתחת תעשיית היופי כך שתענה על צרכים שונים שאינם רק נקודתיים, אלא שואפת להביא לשינוי יסודי בתפיסה העצמית של המטופל. ככל שטוב ונוח לכם בעורכם, המוח מפריש יותר חומרים חיוביים המשפרים את מצב הרוח ואת חוסנו של הגוף. טיפולי מהפך כאלה, שבהם המטופלים דואגים לשינוי גם מבפנים המשפיע גם על נראות הגוף, רצויים לכל מי שמבין את הקשר ההדוק שבין נראות לבין בריאות.