אילנית כהן

איך לשמור על העור שלנו צעיר ורענן?

שתפו

אישה רוצה תמיד להיראות במיטבה ולשמור על העור שלה מתוח, זוהר ורענן. עקבו אחרי הטיפים שלנו ותוכלו לגלות כיצד תוכלו לשמור על העור שלכן.

קיום שגרת טיפוח יומיומית – אל תחכו עד הביקור אצל הקוסמטיקאית. מומלץ להשתמש בקרמים ומוצרי טיפוח נוספים המיטיבים עם העור. כל זאת, על מנת לנקות את העור בצורה יסודית מהלכלוך והשומנים שהצטברו עליו וכמובן גם מהאיפור.

ביקור אצל הקוסמטיקאית – רצוי להגיע אחת לחודש ולעשות זאת באופן קבוע, החל משנות ה-20 המאוחרות. אפשר לבצע טיפולים שונים בהם, טיפול פיליניג עמוק, ניקוי פנים וגם מסאז' לעור הפנים, המסייע להזרמת מחזור הדם באזור זה.

שתיית מים – היא מסייעת לשמירה על העור ועל כן יש להרבות בה, כלומר לשתות לפחות 8 כוסות מים מדי יום. המים מונעים מהעור להתייבש ולהתקמט.

שימוש בקרם הגנה – בתקופת הקיץ, חשוב מאוד לשמור על בריאות העור ולהשתמש בקרם מועשר בלחות, על מנת למנוע כתמים או קמטים על העור. במידה ויש לכם קעקועים עם משמעות ולא תרצו שיופיעו עליהם כוויות שמש, מה שיגרום למראה לא אחיד שלהם, השימוש בקרם הגנה, עוד יותר נכון לגביכם.

הקפדה על אורח חיים בריא – הימנעו מעישון וממצבים של מתח ולחץ, שרק יזיקו לעור שלכם. העישון יגרום להיצרות של כלי הדם, מה שישפיע בסופו של דבר גם על המראה של העור וגם על גמישותו. כך גם מתחים ולחצים, המשפיעים על הבריאות שלנו ובפרט גם על העור. העשירו את התזונה שלכם במאכלים הכוללים סיבים תזונתיים, מינרלים וויטמינים.

שמירה על העור באופן טבעי

אם תהיו מעוניינים לבחון גם שימוש במוצרים טבעיים, אותם תוכלו לרקוח ממש בעצמכם, נסו את השימוש ביוגורט וקליפות הדרים, שיבולת שועל, שקדים, תה ירוק ותה שחור.

מסיכת יוגורט וקליפות הדרים – כל מה שעליכם לעשות הוא לייבש קליפות של תפוזים או לימונים בשמש, לאחר מכן לטחון אותן לאבקה ולערבב אותה עם יוגורט טבעי. את המסיכה המתקבלת, יש למרוח על העור ולהמתין כ-20 דקות. לאחר מכן, לשטוף את העור היטב במים.

מסיכת שיבולת שועל או שקדים – על מנת להיפטר מתאי עור מתים, יש לקחת שיבולת שועל שועל להכנה מהירה ולערבב אותה עם מעט מים. את המסיכה שהתקבלה, יש למרוח על העור, תוך תנועות עיסוי קצרות. מסיכה דומה, תוכלו לעשות עם שקדים טחונים ודבש.

תה ירוק או תה שחור – השתמשו בהם על מנת להפחית נפיחות מתחת לעיניים. שמים את התיונים במים רותחים, מחכים שיתקררו ואז שמים על העיניים במשך 15-30 דקות. הקפאין שמצוי בתיונים מסייע לכיווץ כלי הדם הקטנים המצטברים מתחת לעיניים והטנין, שגם הוא מצוי בתיונים, עוזר להזרמת הדם באזור. השילוב של כיווץ כלי הדם והזרמת הדם, עוזר להיפטר מהנפיחות.