אילנית כהן

איך לבחור קרם לחות לפנים?

שתפו

נשים רבות לא נותנות חשיבות גדולה מידי לקרם הלחות בו הן משתמשות עבור הפנים שלהן. רבות מהן מעדיפות קרם של מותג מסוים, או קרם המוצע במחיר זול יחסית, ושוכחות לבחון את המרכיבים של הקרם, ואת ההתאמה ביניהם לבין עור הפנים שלהן, מה שעשוי ליצור שימוש לא נכון ואף לפגוע בעור הפנים לטווח הארוך.

איך לקרוא את רשימת המרכיבים על קרם לחות לפנים?

לפני שבוחרים קרם לחות לפנים, יש לבצע כמה בדיקות אשר יסייעו לביצוע התאמה מלאה בינו לבין עור הפנים, ובשלב הראשון, חשוב לזכור כי לכל אחת עור פנים שונה, קרם פנים שעשה פלאות לחברה שלך, לאו דווקא יעשה את אותה פעולה על העור שלך.

על כל קופסא של קרם לחות לפנים ניתן למצוא את רשימת המרכיבים. הרשימה מסודרת על פי סדר יורד של הכמות של כל מרכיב בתוך הקרם. כך, ככל שהמרכיב נמצא במיקום נמוך יותר ברשימה, כך האחוז שלו בתוך הקרם הינו קטן יותר. בנוסף, אם את רגישה לחומרים רבים, וקרמים רבים גרמו לך לפתח אלרגיה, כדאי שתבחרי קרם בעל רשימת רכיבים מצומצמת ככל האפשר, כך הסיכוי להתפתחות של אלרגיה בעקבות השימוש באותו קרם הינו הרבה יותר קטן.

נתונים שחשוב לבחון

לפני בחירה של קרם לחות לפנים ישנם כמה נתונים שחשוב לבחון בכדי לבצע בחירה נכונה:

  1. סוג העור – חשוב לבחון מהו סוג העור שלך, ולבחון זאת על ידי גורם מקצועי כמו רופא עור או קוסמטיקאית מומחית. חשוב להתאים את קרם הלחות לסוג העור בכדי להגיע לתוצאה טובה.
  2. הרכב הקרם חשוב לבחון ממה מורכב הקרם. יש לבדוק את כלל המרכיבים שלו בכדי לוודא שהוא לא כולל מרכיב שעשוי לפתח רגישות או אלרגיה אצלך. ישנם מרכיבים רבים אשר עשויים לגרום לאלרגיה, אך הנפוצים ביותר, אשר נמצאים במוצרי קוסמטיקה רבים הם פרבנים, פטלטים, קטונים וחומרי גלם נוספים אשר מיוצרים תוך שימוש בנפט כמו שמנים מינרליים או וזלין.

בדיקת הקרם

אמנם בישראל ניתן לראות פחות נשים שנוהגות לעשות כך, אך בעולם זה מקובל מאוד – אל תקני קרם לפני שאת מנסה אותו. בחנות את יכולה לקבל דוגמית של הקרם ולבצע ניסיון בכדי לבדוק את מידת ההתאמה שלו אלייך. ניסיון זה יאפשר לך לבחון את הריח והמרקם שלו ובנוסף, יאפשר לך לוודא שאת לא מפתחת אלרגיה אליו. את הניסיון כדאי לבצע מאחורי האוזן בכדי שבמקרה וישנה אלרגיה היא לא תתפתח על כל הפנים.

כדאי לקנות:

  • כדאי לקנות קרם לחות לפנים אשר משלב מרכיבי הזנה עם אנטי – אייג'ינג. כך תוכלי לקבל יתרונות גדולים יותר מקרם הלחות שלך.
  • כדאי לקנות קרן לחות המכיל מסנן קרינה, וכך לחסוך את השימוש בקרם הגנה בנוסף.